notowania kurs dolara euro franka funta USD EUR CHF GBP wiadomosciW trakcie ostatniej sesji handlowej w tym tygodniu dla polskich inwestorów, polski złoty utrzymuje się na trzymiesięcznych maksimach, jednak po godzinie 15:20 nieznacznie traci do funta i franka szterlinga. Kurs euro przesuwa się natomiast nadal poniżej 4,26 zł, a kurs dolara balansuje na wysokości 3,82 zł. Jeżeli chcesz wymienić walutę przed Wszystkimi Świętymi, to może być to dobry moment, w długi weekend notowania NBP będą bowiem niedostępne.

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2594 Euro
USDPLN 3,8204 dolar
GBPPLN 4,9479 funt
CHFPLN 3,8733 frank
  • Złoty oddaje część zysków w czwartkowe popołudnie
  • Kurs euro i dolar utrzymują się jednak nadal na kwartalnych minimach
  • Pozytywne reakcje widać na funcie i franku szwajcarskim

Kurs euro poniżej 4,26 zł. EURPLN pogłębia dołki

EURPLN nie znajdował się tak nisko od ponad 3 miesięcy i wiele wskazuje na to, że kurs euro nie ma zamiaru się zatrzymać. W efekcie spadki mogą dotrzeć do poziomu 4,24 zł, gdzie wypadają minima z lipca oraz dolne ograniczenie obecnej konsolidacji. Z kolei wybicie tego poziomu otworzyłoby drogę do jeszcze dynamiczniejszych spadków, nawet w kierunku minimów z początku 2018, kiedy za euro płacono zaledwie 4,12 zł

Kurs euro spada do złotego 4. sesję z rzędu. EURPLN H4
Kurs euro spada do złotego 4. sesję z rzędu. EURPLN H4

Kurs dolara balansuje na granicy 3,82 zł. USDPLN tracił silnie po posiedzeniu FOMC

Kurs dolara amerykańskiego w trakcie czwartkowej sesji testował najniższe poziomy od 25 lipca i chwilowo spadał pod 3,82 zł. Ostatecznie poziom pełni jednak rolę wsparcia po dynamicznej deprecjacji z środy, kiedy po posiedzeniu FOMC para walutowa USDPLN niespodziewanie traciła 0,55%. Gdyby kurs dolara wybił obecne wsparcie (pokrywające się z maksimami z czerwca i lipca), wtedy istnieje szansa dalszej deprecjacji w stronę 3,8141 zł.

Kurs dolara silnie tracił do złotego po decyzji monetarnej FOMC. USDPLN H4
Kurs dolara silnie tracił do złotego po decyzji monetarnej FOMC. USDPLN H4

Kurs funta odbija w czwartek. GBPPLN jednak nadal pod 4,95 zł

Chociaż na funcie widać pozytywne nastroje i odbicie o 0,4% od dwutygodniowych dołków, to para walutowa GBPPLN nadal utrzymuje się pod poziomem 4,95 zł i wyraźniej odsuwa się od październikowych maksimów. Kurs funta w odróżnieniu od swoich głównych konkurentów pozostaje jednak tą walutą, która jest odporna na siłę złotego, co widać po zachowaniu cen z ostatnich tygodni.

Kurs funta odbija w czwartek do złotówki. GBPPLN H4
Kurs funta odbija w czwartek do złotówki. GBPPLN H4

Kurs franka odbija o 0,3%. CHFPLN odrzuca trzymiesięczne minima

Za funtem podąża również kurs franka, który po godzinie 15:20 odbija o 0,3% w stosunku do złotówki i odrzuca ponad trzymiesięczne minima na wysokości 3,86 zł. Nie zmienia to jednak faktu, że para walutowa CHFPLN w przeciągu miesiąca osuwała się o niemal dwadzieścia groszy i uspokoiła z pewnością frankowiczów zaniepokojonych wysokim kursem wymiany waluty.

Kurs franka podobnie jak funt odbija w czwartek. CHFPLN D1
Kurs franka podobnie jak funt odbija w czwartek. CHFPLN D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here