Naga Markets2016-07-13_AMO-logoCykl All Markets Online powstał we współpracy z Windsor Brokers, który jako jedyny broker działający na polskim rynku oferuje tak bogaty wachlarz instrumentów. AMO to ponad 620,000 instrumentów finansowych udostępnionych dla handlu online. Dowiedz się więcej.


Rzut oka na rynek – środa 19 października:

  • Spółka Intel (NASDAQ, ticker: INTC) przedstawiła wyniki za Q3. Zysk na akcję EPS wyniósł 0,8$ wobec prognozy 0,72$. Również kwartalny dochód był lepszy od oczekiwań 15,8 mld dolarów wobec prognozy 15,58 mld dolarów. Pomimo dobrych wyników akcje spółki mocno tracą w przedsesyjnych notowaniach -4% ze względu na gorszą od oczekiwań prognozę spółki, która dotyczyła zysków na kolejny kwartał.
  • Utrzymuje się bycza atmosfera na akcjach spółki Netflix (NASDAQ, ticker: NFLX) po wtorkowej publikacji wyników. Akcje spółki zyskały we wtorek 20% po tym jak przedstawiły świetne wyniki finansowe oraz wyraźnie lepszą od prognoz liczbę nowych abonentów (370 tys. w USA wobec prognozowanych 310 tys.). Podczas środowych przedsesyjnych notowań cena akcji utrzymuje się na niewielkim plusie co dobrze świadczy o kondycji spółki i o tym, że inwestorzy nie próbują natychmiast zrealizować osiągniętego zysku.
  • Inwestorzy poznali w środę dane z USA. Mocno rozczarowała liczba rozpoczętych budów domów (-9% wobec prognozy 2,5%), zrekompensowane zostało to przez pozwolenia na budowę (6,3% wobec prognozy 0,9%). Dane nie wpłynęły znacząco na zachowanie kontraktów na amerykańskie indeksy, które nieznacznie zyskują na ponad 30 minut przed startem regularnych notowań: DOW fut: 0,18%, S&P500 fut 0,13%, NASDAQ fut 0,02%.
  • Już dzisiaj w nocy polskiego czasu odbędzie się ostatnia z debat Clinton – Trump.

Spółka YAHOO (NASDAQ, ticker: YHOO) zaprezentowała kwartalne wyniki. Zysk na akcję 0,2$ jest wyraźnie lepszy od prognoz 0,14$. Natomiast dochód kwartalny wypadł słabiej. Spółka zarobiła 1,23 mld dolarów wobec prognozowanych 1,31 mld dolarów.

Pomimo mieszanych wyników w przedsesyjnych notowaniach akcje spółki zyskują 1,2%. Dzieje się tak głównie z powodu lepszych prognoz spółki na cały rok 2016 wobec rynkowego konsensusu. Spółka przedstawiła również lepsze od oczekiwanych prognozy na kolejny kwartał. Dodatkowo jedna z agencji podniosła wycenę akcji do 48$ co daje możliwość 17% wzrostu w stosunku do wtorkowego zamknięcia.

W poprzedniej analizie Yahoo z lipca wskazywałem istotny rejon oporu 40$ – 41,5$. Jak widać na poniższym wykresie opór ten został przełamany dynamicznym ruchem wzrostowym w ciągu zaledwie 2 sesji. To co obserwujemy obecnie na wykresie można uznać za ruch powrotny do przełamanego oporu i wskazany rejon 40$ – 41,5$ stanowi teraz mocne wsparcie. Jeżeli powiedzie się wzrostowe odbicie to najbliższy opór znajduje się w rejonie 45$ – 46$. Po jego przełamaniu dotarcie do szczytu z 2014 roku na poziomie 52$ będzie już tylko kwestią czasu.

Wykres YAHOO dla interwału D1.
Wykres YAHOO dla interwału D1.

DOŁĄCZ DO WEBINARU


Wykres YAHOO dla interwału W1.
Wykres YAHOO dla interwału W1.

Powyższe wykresy pochodzą z platformy AMO oferowanej przez Windsor Brokers. Windsor brokers oprócz platformy AMO oferuje również handel na platformach MT4 i GWAZY.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here