Naga MarketsWtorek przynosi mieszane wskazania dla dolara po tym jak poniedziałek przyniósł jego nieznaczne odreagowanie. Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!Kurs euro i dolara (EUR/USD) – konsolidacja ponad wsparciem 1,1845

Wtorek przynosi mieszane wskazania dla dolara po tym jak poniedziałek przyniósł jego nieznaczne odreagowanie. Wczoraj mieliśmy Święto Pracy w USA, co sprawiło, że po południu i wieczorem rynki były bez przysłowiowego kompasu, a zmienność spadła. Sentyment w Azji dyktowały dwie kwestie – dane nt. bilansu handlowego Chin za sierpień, które wypadły lepiej od prognoz (nadwyżka 58,3 mld USD, eksport +25,6 proc. r/r), oraz komunikat Banku Australii.

RBA rozczarował rynek decyzją o wydłużeniu przynajmniej do końca lutego (wcześniej była mowa o połowie listopada) ograniczonego od września o 1 mld AUD tygodniowo programu QE. Do tej pory inwestorzy oczekiwali, że RBA będzie zdeterminowany przeprowadzać tapering we względnie skonsolidowanej czasowo formule – powiedział analityk BOŚ.

Wytłumaczeniem dla zmiany jest wariant Delta, który zaważy na ożywieniu australijskiej gospodarki. W ślad za spadającym AUD podążył NZD, gdyż i tutaj może się okazać, że rynki wyceniły nazbyt stromą ścieżkę podwyżek stóp przez RBNZ w nadchodzących miesiącach. Zmiany kursów AUD i NZD nie są jednak nazbyt duże, co może sprawić, że te waluty powrócą do zwyżek, kiedy globalne nastroje będą sprzyjać kontynuacji rajdu ryzyka.

Dzisiaj do gry wracają inwestorzy w USA po przedłużonym weekendzie. Dzisiaj nie mamy jednak ważnych publikacji z USA, rynki będą czekać na jutrzejsze wystąpienie wiceprezesa FED, Johna Williamsa. W kalendarzu o godz. 11:00 mamy jednak odczyt ZEW z Niemiec, który może mieć wpływ na EURUSD (pytanie na ile pesymizm analityków, którzy spodziewają sie spadku wskaźnika do 31 pkt. jest już w cenach) – dodał.

Indeks oczekiwań analityków ZEW z Niemiec wypadł nieco gorzej od spodziewanych 31 pkt. schodząc do 26,5 pkt. wobec poprzedniego odczytu przy 40,4 pkt. Reakcja rynku na wrześniowy odczyt pokazuje jednak, że rynek liczył się z takim scenariuszem i zostało to zdyskontowane.

Notowania EURUSD stabilizują się wokół wczorajszych poziomów przy 1,1870. Wsparcie to strefa 1,1830-45, ale wygląda na to, że do jutrzejszego wystąpienia Johna Williamsa z FED nie będzie ona testowana (zobaczymy jak rynek je ostatecznie zinterpretuje) – podsumował.

invest

Zobacz również inne audycje:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania pkobp | azoty gpw | notowania kghm | notowania tauron | kurs hrywny w kantorach | kurs dolara forum | notowania s&p 500 |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here