Naga MarketsMieszane prognozy dla S&P 500 od Credit Suisse i Morgan StanleyW najnowszym raporcie analitycznym, ekonomiści z Credit Suisse sugerują, że główny amerykański indeks S&P 500 może wrócić do trendu wzrostowego. Ich zdaniem, w ostatnim czasie dokonała się obrona kluczowego wsparcia na poziomie 3792/74, gdzie wypada 63 dniowa średnia ruchoma, która doskonale podtrzymuje obecny trend wzrostowy. Zdaniem autora raportu, obrona wsparcia dokonała się w imponującym stylu co może świadczyć o nadal pozytywnym sentymencie do rynku akcji w USA.

Credit Suisse ostrzega jednak, że przed kolejną falą wzrostową, indeks może znaleźć się w konsolidacji. Dopiero wybicie ponad 3915,00 powinno oznaczać przygotowania do ataku na maksimum trendu. Jeżeli tak się stanie, to kolejnym poziomem docelowym w trwającym trendzie mogą być okolice 4070-75.

Te artykuły również Cię zainteresują
Odmienne zdanie w kwestii trwającej korekty na S&P 500 mają za to analitycy Morgan Stanley. Nie wierzą oni, że jest to po prostu kolejna, zwyczajna korekta. Ich zdaniem, jeżeli dostaniemy kolejne dobre odczyty gospodarcze, to stanie się jasne, że wchodzimy w fazę ożywienia gospodarczego. Wtedy, wszelka stymulacja nie będzie już potrzebna, a ich zdaniem jest to już w cenach. Powoli więc, rynek zacznie wyceniać normalizację polityki FED, a więc podwyższenie stóp procentowych.

Czy średnia kolejny raz “zadziała”?

Morgan Stanley jest także zdania, że nieuchronny na skutek stymulacji, wzrost inflacji, w końcu zmusi FED do podjęcia działań. Zakończenie cyklu obniżek stóp procentowych sprawi, że sytuacja na rynku akcji przestanie być tak optymistyczna. Wydaje się, że prognoza Morgan Stanley jest słuszna, a kwestią pozostaje czas jej realizacji. Możliwe, że FED nie będzie reagował aż tak szybko, co przełoży się na podtrzymanie dobrej koniunktury na rynkach akcji.

us500

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: de30 | komentarze giełdowe | jak działa blik | notowania dolara | kurs btc wykres |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here