Naga MarketsMieszane prognozy dla kursu złota. W krótkim terminie wysokie ryzyko korekty Zwyżka notowań złota nie została na dłużej zatrzymana w rejonie 55 dniowej średniej, co pozwoliło na dalszy wzrost do górnej krawędzi kanału spadkowego – uważa Karen Jones, szef zespołu analityków technicznych w Commerzbanku. Jego zdaniem, wyhamowanie zwyżki w rejonie 1840,00 sprawi, że w krótkim okresie czasu złoto znajdzie się pod presją podaży. Presję powinna zwiększać także górna krawędź kanału spadkowego, do której w piątek kurs dotarł.

Wzrost rentowności obligacji niekorzystnie wpłynie na złoto

W długim terminie, złoto wróci do wzrostów, jednak krótkookresowo mamy nieco wykupiony rynek, no co wskazują zarówno fale Eliotta jak i wskaźnik RSI. Wszystko to, zdaniem analityka Commerzbanku, wskazuje na pewne krótkoterminowe osłabienie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dużo mniej optymistyczną prognozę dla złota mają natomiast eksperci z OCBC Banku. Ich zdaniem, dalszy wzrost rentowności amerykańskich 10 letnich obligacji, wywoła sporą presją podażową na złocie. Korelacja z rynkiem długu jest obecnie kluczowa i złoto może rosnąć jedynie pod warunkiem utrzymania stabilizacji na rynku długu. Wzrost rentowności umocni dolara, co wpłynie negatywnie na kurs złota.

„Nasz model sugeruje, że złoto ma obecnie wartość godziwą na poziomie 1670-1770 USD/uncję” – podano w raporcie OCBC Banku, sugerując że obecnie rynek złota jest w stanie wykupionym, co rodzi ryzyko spadku notowań.

gold

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: eur usd kurs | mrc akcje | forum giełda | pkn orlen cena akcji | kurs baryłki ropy |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here