Naga MarketsKurs euro do dolara europa kontynentDziś w godzinach porannych poznaliśmy wskaźniki PMI dla usług z państw europejskich. Dane były mieszane. Dla Wielkiej Brytanii mogliśmy obserwować znacznie lepszy odczyt, natomiast wyniki dla strefy euro czy Francji wypadły nieco gorzej. W konsekwencji czego funt brytyjski broni poziomu 1,3120. Z kolei euro pod wpływem mieszanego odczytu najpierw się umocniło, by kilka minut później kontynuować swoją deprecjację.


PMI z państw europejskich

 

Lepsze dane PMI z UK

Jak wynika z opublikowanych przez IHS Markit danych, wynik okazał się lepszy od oczekiwań analityków. Wskaźnik PMI dla usług wyniósł 52,9 pkt, wobec prognozy na poziomie 51,1 (poprzednio było to 50,0). Odczyt może napawać pewnym optymizmem, jest to najszybsze tempo wzrostu od października 2018 roku. Kurs funta w pierwszej reakcji urósł 20 pipsów, jednak szybko ruch ten został zniesiony w całości. Niemniej niepewność związana z Brexitem cały czas ciąży brytyjskiej gospodarce, a analitycy obawiają się, że najgorsze może dopiero nadejść (brak wspólnego konsensusu podczas negocjacji UK-UE).


Bezpośredni dostęp do rynków USA i UE. Z Directa kwotowanie cen NYSE i NASDAQ masz bezpłatnie.
SPRAWDŹ NAS

 

Mieszany odczyt z UE

W strefie euro wynik wypadł mieszanie. Niemcy odnotowały znacznie lepszy odczyt, przy słabszych danych z Francji. Z kolei PMI dla przemysłu w strefie euro pozytywnie zaskoczyły oczekiwania inwestorów, czego nie można powiedzieć o tym samym wskaźniku dla sektora usług.

Kurs funta pod wpływem danych i Brexitu

Notowania pary walutowej GBPUSD w pierwszej minucie po publikacji danych odnotowały wzrost o 20 pipsów by następnie znieść cały ruch i obecnie kurs konsoliduje 40 pipsów niżej od dzisiejszego maksimum. Najbliższym poziomem wsparcia jest wczorajsze minimum 1,3097, a lokalnym oporem jest okrągły poziom 1,32. Wybicie z impetem któregoś z tych poziomów może zaowocować większym impulsem.

Kurs GBPUSD na interwale M5, tradingviewcom

Kurs euro kontynuuje deprecjację po odczycie danych

Natomiast para walutowa EURUSD najprawdopodobniej będzie kontynuowała impuls spadkowy, który trwa od początku roku. Przebicie wczorajszego dołka na poziomie 1,1036 otworzyłoby drogę do grudniowego minimum w okolicach okrągłego poziomu 1,10. Z drugiej strony dopiero wzrost powyżej 1,11 i maksimum z tego tygodnia 1,1118 pozwoliłoby na wyhamowanie presji podaży.

Kurs EURUSD na interwale M5, tradingviewcom
Kurs EURUSD na interwale M5, tradingviewcom


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPlan komórkowy za 30 zł a w nim aż 30 GB – poznaj bestseller Orange Flex i zobacz inne opcje
Następny artykułOpisowa nazwa firmy? Możesz mieć problemy
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here