Naga MarketsPodczas dzisiejszej sesji poznaliśmy odczyty PMI dla państw europejskich. Gorszy od oczekiwań okazał się odczyt PMI dla usług w Wielkiej Brytanii, nieco lepiej wypadły wskaźniki dla Niemiec i całej strefy euro.


PMI dla usług w UK poniżej 50 pkt

Odczyt PMI dla usług w marcu wypadł na poziomie 48,9, kontynuowana jest więc tendencja spadkowa. Sam odczyt poniżej poziomu 50 pkt nie jest niczym dobrym, oznacza spowolnienie. Analitycy oczekiwali, że wypadnie on na poziomie 51,0, co byłoby o 0,3 pkt gorszym wynikiem niż w poprzednim miesiącu.

Dane PMI

Kurs funta do dolara (GBP/USD) w dół w pierwszej reakcji

Kurs funta do dolara
GBP/USD interwał M1

Dane oczywiście są gorsze od oczekiwań, stąd negatywna reakcja na kursie funta do dolara nie powinna dziwić. W pierwszej minucie był to spadek na niecałe 20 pipsów, natomiast w tech chwili cały ruch w dół został odrobiony z nawiązką. Z perspektywy interwału H4 sytuacja pozostaje niezmienna. Wykres utrzymuje się powyżej średniej 200 sesyjnej. Dopiero wyłamanie dołem poziomu 1,2980, byłoby szansą do większych spadków. Jak na razie celem dla kursu powinien być ponowny atak na opór przy poziomie 1,3270.

Kurs funta do dolara
GBP/USD interwał H4

Nieco lepsze odczyty w strefie euro

Wskaźnik PMI dla usług w strefie euro kształtował się w marcu na poziomie 51,6, co oznacza, że był on lepszy niż oczekiwali tego analitycy, zakładali oni wynik na poziomie 52,7,czyli dokładnie tyle samo co w ubiegłym miesiącu. W przypadku samych Niemiec, wskaźnik PMI dla usług wypadł na poziomie 55,4, wobec prognozy 51,3.

Kurs euro do dolara w górę

Kurs EUR/USD reaguje pozytywnie na dane. Aktualnie testowana jest strefa oporowa i istnieje szansa na dalsze wzrosty. W tej chwili celem dla strony popytowej może być nawet wzrost w kierunku 1,1300. Scenariusz zmieni się na spadkowy w momencie powrotu poniżej 1,1230. Pamiętajmy też, że są to okolice dolnego ograniczenia szerokiej konsolidacji, jaką obserwujemy od dłuższego czasu na interwale D1.

Kurs euro do dolara
EUR/USD interwał H1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here