CMC Markets

O godzinie 16:00 Instytut Ivey działający przez Western University opublikował swój autorski wskaźnik indeksu menedżerów ds. zakupów (PMI) mierzący comiesięczną zmianę aktywności gospodarczej na terenie Kanady.


63,00 powyżej prognoz

Mimo, że analitycy spodziewali się spadku wartości wskaźnika do 62,7, to listopadowe rezultaty PMI Ivey okazały się nieznacznie lepsze i wyniosły 63,00. Warto jednak zwrócić uwagę mimo wszystko jest to spadek w stosunku do wartości poprzedniej (63,8).

Źródło: Ivey

Indeks Ivey PMI to wskaźnik aktywności gospodarczej publikowany przez kanadyjską Richard Ivey School of Business. Budowa wskaźnika jest identyczna jak w przypadku pozostałych indeksów PMI (choćby amerykańśkiego ISM PMI, czy Markit PMI).

W związku z powyższą publikacją na parze walutowej USDCAD obserwowaliśmy nieznaczne wzrosty. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania górnego ograniczenia trwającej od 25 października br. konsolidacji.

USDCAD Daily

Śledź na bieżąco publikację danych makroekonomicznych. Dołącz do Rynków na Żywo portalu Comparic.pl!

Zostaw komentarz logując się za pomocą FacebookSTO
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułICO w 2017: $300 milionów skradzione przez hackerów
Następny artykułList otwarty FIA do CFTC: Ostrzeżenie przed kontraktami terminowymi na Bitcoina
Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here