Naga MarketsKoniec tygodnia przyniósł mieszane nastroje na rynkach. Co z kursem dolara, euro, złotego, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Wsparciem dla Wall Street są oczekiwania związane z czwartym pakietem fiskalnym
  • Nocna debata prezydencka pomiędzy Bidenem, a Trumpem była spokojna
  • Najmocniejsze waluty pod koniec tygodnia to Antypody (AUD i NZD)

Najsłabszy w grupie G-10 był dolar amerykański

Wall Street zamknęła się w czwartek na plusach i w piątek kontrakty futures kontynuują wzrosty. Wsparciem są m.in. oczekiwania związane z czwartym pakietem fiskalnym, chociaż pojawia się też coraz więcej głosów, że różnice pomiędzy Republikanami i Demokratami są nazbyt duże, aby kompromis mógł być realny przed wyborami.

Nocna debata prezydencka pomiędzy Bidenem, a Trumpem była spokojna i w zasadzie nie wniosła wiele. Pierwsze sondaże opinii publicznej wskazały na zwycięstwo Demokraty. W kolejnych dniach zobaczymy, na ile przełoży się to na odbicie Bidena w sondażach. Powrót ponad 10 proc. mógłby pozytywnie wpłynąć na rynki, gdyż zredukowałby ryzyko zaskarżenia wyborów przez Trumpa – oznajmił ekspert BOŚ.

Najmocniejsze waluty pod koniec tygodnia to Antypody (AUD i NZD), które kontynuują wczorajsze odbicie. Najsłabszy w grupie G-10 był dolar. Stabilne pozostają funt, korona szwedzka i dolar kanadyjski.

Notowania EURUSD, które w nocy i nad ranem dwukrotnie testowały okolice wsparcia 1,1780-1,1800 znalazły wsparcie w zaskakująco niezłych odczytach PMI (uwagę przykuł zwłaszcza przemysł, o czym pisałem w poście o sytuacji na rynkach). Niemniej sam fakt, że rynek z łatwością naruszył wczoraj poziom 1,1830 nie jest pozytywny w perspektywie kolejnych kilkunastu dni, chociaż dzisiaj powróciliśmy ponad to ważne wsparcie/opór – dodał.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here