Mieszane nastroje na polskim złotym, kurs dolara i funta na plusie, a euro i frank pod kreską
Pary walutowe z polskim złotym

Podczas dzisiejszej sesji możemy obserwować niezdecydowanie na parach walutowych z polskim złotym. Nasza krajowa waluta umacnia się w poniedziałek do franka i euro, jednak traci w stosunku do dolara i funta. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty osłabia się w poniedziałek do dolara i funta
  • Funt brytyjski 0,2% na plusie
  • Euro traci dziś 0,13%, a frank zniżkuje 0,2%
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7333 zł 01.02.2020, godzina 17:45
Kurs euro EURPLN 4,5094 zł 01.02.2020, godzina 17:45
Kurs funta GBPPLN 5,1060 zł 01.02.2020, godzina 17:45
Kurs franka CHFPLN 4,1674 zł 01.02.2020, godzina 17:45

Kurs funta cofa poniżej oporu

Na kursie funta do złotego mogliśmy obserwować w ostatnim czasie wyraźne wzrosty. GBP/PLN znalazł się powyżej oporu przy 5,12 zł, jednak kupujący odpuścili, przez co doszło do szybkiego cofnięcia. Aktualnie niewykluczone jest więc pogłębienie przeceny. Spadki mogą przyspieszyć w momencie pokonania lokalnego wsparcia przy 5,0860 zł, wtedy też droga nawet w kierunku poziomu 5 zł zostałaby otwarta.

Wykres GBP/PLN

GBP/PLN interwał D1

Kurs dolara stara się odrabiać straty

Patrząc technicznie na wykres D1, notowania USD/PLN rozpoczęły tydzień od wzrostów. Niemniej należy zauważyć, że w ubiegłym tygodniu doszło do wyraźnego odrzucenia poziomu 3,77 zł, co powinno zwiastować dalszą przecenę. Spadki mogą przyspieszyć w momencie pokonania linii poprowdzonej po ostatnich dołkach. Jeżeli jednak wspominana strefa przy 3,77 zł zostałby zanegowana, wówczas sentyment może zmienić się na wzrostowy.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs euro kontynuuje spadki

Patrząc na wykres EUR/PLN (euro do złotego) przed weekendem doszło do pokonania dolnego ograniczenia lokalnej konsolidacji (zaznaczonej niebieskim boxem), przez co dziś obserwujemy kontynuację spadków. Aktualnie najbliższym wsparciem jest poziom 4,4950 zł, gdzie znajduje się mierzenie 61,8% Fibonacciego oraz wcześniejsze reakcje cenowe. W przypadku wybicia dołem, przecena może przyspieszyć.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka wybija poniżej wsparcia

Patrząc na interwał D1, notowania CHF/PLN wybiły się w ubiegłym tygodniu z konsolidacji, a dziś doszło do pokonania wsparcia przy 4,1850 zł, co otwiera drogę na niższe poziomy. Aktualnie sprzedający mogą się strać sprowadzić kurs w rejony 4,1450 zł, gdzie znajduje się kolejna podpora dla kupujących.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs pkn | notowania s&p 500 | kurs euro notowania | dolary kurs | kursy walut w czasie rzeczywistym forex |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here