Naga MarketsFED, FOMC, Rezerwa Federalna, ComparicPrzed godziną 16:00 poznaliśmy najnowsze publikacje z amerykańskiego rynku – pierwsza dotyczyła wskaźnika PMI dla przemysłu (wstępny odczyt), druga natomiast sprzedaży istniejących domów. Poniżej omówienie wyników oraz reakcja USD.


Dane zebrano na poniższym screenie:

Źródło: pl.investing.com

Zgodnie ze wstępnym raportem IHS Markit z godziny 15:45, nowe zamówienia w przemyśle notowały w miesiącu bieżącym najlepszą koniunkturę od września 2014 roku. Główny indeks także bardzo dobrze na poziomie 55,10, pokonując prognozy oraz wyniki grudniowe (kolejno 54,50 oraz 54,30):

Źródło: IHS Markit

Dane z rynku nieruchomości nie okazały się już tak dobre. Co prawda wyniku grudniowe delikatnie zrewidowano w górę, jednak spadek dynamiki okazał się zdecydowanie silniejszy niż zakładali analitycy (-2,8% wobec prognozowanych -1,1%). Ostateczna wartość sprzedaży istniejących nieruchomości w minionym miesiącu plasowała się na poziomie 5,49mln.

O ile Eurodolar nie reagował silniej na dane odnośnie wstępnego PMI, to publikacja odnośnie rynku mieszkaniowego wywołała w pierwszej chwili impuls wzrostowy w zakresie kilkunastu pipsów. Notowania odbijają od poziomu wsparcia, na który złożyły się minima nocne, 38.2% zniesienia wtorkowej sesji oraz średnia ruchoma:

EUR/USD M5

Podobny zakres aprecjacji obserwowany również na GBP/USD. Po wystąpieniu Sądu Najwyższego kabel tracił łącznie 120 pipsów, jednak test szczytów z 17 stycznia (1.2418) zapewnił szansę odbicia i powrotu nad wcześniejsze minima:

GBP/USD M5


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here