Naga MarketsO godzinie 14:30 poznaliśmy dane z amerykańskiej gospodarki, sprzedaż detaliczna spadła o 0,3% w styczniu wobec wzrostu 0,4% przed miesiącem. Dodatkowo opublikowane zostały dane na temat inflacji CPI.


Census Bureau poinformował w środę, że sprzedaż detaliczna wyniosła w styczniu 492,0 mld dolarów to spadek o 0,3% rynek liczył na wzrost o 0,2%. W poprzednim miesiącu było to 493,3 mld dolarów po rewizji w dół do 0,0%.

CPI m/m

Wskaźnik cen konsumpcyjnych w miastach wzrósł o 0,5 procent w styczniu podało dziś amerykańskie Biuro Statystyki Pracy. W ciągu ostatnich 12 miesięcy indeks ten wzrósł o 2,1 proc.

Reakcja rynku

Po danych para EURUSD osłabia się, rynek jednoznacznie interpretuje odczyty na korzyść dolara. Po wzrostach z początku sesji nie ma już śladu i cena wraca do wczorajszych minimów przy 1 .2300, tam znajduje się strefa wsparcia. Wspólna waluta schodzi poniżej linii trendu wzrostowego poprowadzonej od dołków z 9 i 12 lutego, co stawia pod znakiem zapytania dalszą aprecjację.

By wykorzystać analizę i zainwestować na EURUSD
sprawdź ofertę 
Brokera HotForex

Dość gwałtownie reaguje także rynek giełdowy, przed otwarciem regularnej sesji w USA, indeks SP500 nadzwyczaj mocną świecą spada z poziomu 2675 punktów do wtorkowego minimum przy 2635.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTankujesz? Poczekaj, ceny spadną nawet o 20 gr
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 14.02.2018
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here