TMS


O godzinie 14:15 i 14:30 rynki poznały dane z kanadyjskiej gospodarki dotyczące rozpoczętych budów domów oraz pozwoleń na budowę oraz najnowszy raport z amerykańskiego rynku pracy.


Housing starts zdecydowanie lepiej od prognoz

Lutowe wyniki kanadyjskich rozpoczętych budów domów wypadały na poziomie 229,7 tysięcy, co jest wynikiem zdecydowanie lepszym zarówno od i tak juz optymistycznych prognoz zakładających odczyt na poziomie 217 tysięcy oraz wyniku poprzedniego (215,3 tys.).

Pełna treść raportu znajduje się pod linkiem.

Źródło: CMHC-SCHL

Pozwolenia na budowę pozytywnie zaskakują

Publikowane kilkanaście minut później building permits również okazały się zdecydowanie lepsze od prognoz. Styczniowa dynamika wskazuje na wzrost wydanych zezwoleń na budowę o 5,6% m/m w stosunku do prognozowanego spadku o 0,3%.

Sprawdź pełny raport Statistics Canada.

Źródło: Statistics Canada

Unemployment claims gorsze od prognoz

Jak co tydzień, punktualnie o godz. 14:30 poznaliśmy również najnowszy raport z amerykańskiego rynku pracy. Jak poinformował Department of Labor, liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych w tygodniu kończącym się 3-go marca uplasowała się na poziomie 231 tysięcy, co stanowi wzrost o 21 tys. w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Źródło: Department of Labor

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że dobre dane z Kanady sprawiły, iż w pierwszej chwili po publikacji dolar kanadyjski umacniał się w stosunku do USD.

USDCAD M15


Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here