Naga MarketsO godzinie 14:15 i 14:30 rynki poznały dane z kanadyjskiej gospodarki dotyczące rozpoczętych budów domów oraz pozwoleń na budowę oraz najnowszy raport z amerykańskiego rynku pracy.


Housing starts zdecydowanie lepiej od prognoz

Lutowe wyniki kanadyjskich rozpoczętych budów domów wypadały na poziomie 229,7 tysięcy, co jest wynikiem zdecydowanie lepszym zarówno od i tak juz optymistycznych prognoz zakładających odczyt na poziomie 217 tysięcy oraz wyniku poprzedniego (215,3 tys.).

Pełna treść raportu znajduje się pod linkiem.

Źródło: CMHC-SCHL

Pozwolenia na budowę pozytywnie zaskakują

Publikowane kilkanaście minut później building permits również okazały się zdecydowanie lepsze od prognoz. Styczniowa dynamika wskazuje na wzrost wydanych zezwoleń na budowę o 5,6% m/m w stosunku do prognozowanego spadku o 0,3%.

Sprawdź pełny raport Statistics Canada.

Źródło: Statistics Canada

Unemployment claims gorsze od prognoz

Jak co tydzień, punktualnie o godz. 14:30 poznaliśmy również najnowszy raport z amerykańskiego rynku pracy. Jak poinformował Department of Labor, liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych w tygodniu kończącym się 3-go marca uplasowała się na poziomie 231 tysięcy, co stanowi wzrost o 21 tys. w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Źródło: Department of Labor

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że dobre dane z Kanady sprawiły, iż w pierwszej chwili po publikacji dolar kanadyjski umacniał się w stosunku do USD.

USDCAD M15


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPrzegląd rynku kryptowalut – MtGox, Binance, kryzys światowy
Następny artykułBitcoin wart $30 tys., Ethereum $2,5 tys. do końca 2018 – ankieta
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here