Naga MarketsIce Hockey - Men's Semifinal - CAN vs SVKPo godzinie 14:15 rynki poznały publikacje dwóch wskaźników z gospodarki amerykańskiej. Mowa tutaj o rozpoczętej budowie domów oraz zezwoleniach na budowę. Poniżej podsumowanie obu raportów oraz ich wpływu na dolara kanadyjskiego.


Rozpoczęte budowy domów w górę

Zgodnie z grudniowymi danymi, ilość rozpoczętych budów nieruchomości mieszkalnych wyniosła 207 tysięcy (prognoza 190 tysięcy, poprzedni wynik 184 tysiące, zrewidowany do 187,3 tysięcy). Pierwsza reakcja USD/CAD pokazywała umocnienie o kilkanaście pipsów, rynki czekały jednak na dane z godziny 14:30 odnośnie zezwoleń na budowę.

Źródło: CMHC SCHL
Źródło: CMHC SCHL

Pomimo wzrostów wskaźnika, sześciomiesięczna średnia delikatnie osuwała się z poziomu 200,105 tysięcy do 198,053 tysięcy. Rynki odczyt odebrały jednak dosyć pozytywnie. Pełna treść raportu dostępna pod linkiem.

Listopadowe building permits

Po październikowym skoku dynamiki do poziomów +8,7% rynki zakładały zdecydowane spowolnienie (o ponad 6 punktów procentowych) do okolic +2,4%. Ostateczne wyniki okazały się jednak jeszcze gorsze i dynamika za grudzień plasowała się na ujemnych poziomach -0,1%.

Źródło: StatCan
Źródło: StatCan

USD/CAD nie przejął się jednak zbytnio tą informacją, w momencie publikacji delikatnie tracąc (na korzyść dolara kanadyjskiego).

Sytuacja techniczna na USD/CAD

W trakcie sesji wtorkowej USD/CAD ogólnie zyskuje, jednak po kontakcie z oporem okolic 1.3256 cena zaczęła dynamiczniej korygować, powracając poniżej szczytów z godzinnych nocnych. Deprecjację zatrzymuje jednak 38.2% zniesienia spadków poniedziałkowych:

USD/CAD M5
USD/CAD M5

Jeżeli popularny Loonie przełamie obecne wsparcie w formie Fibonacciego, wtedy będziemy mogli liczyć na kontynuację osunięć.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here