Naga MarketsMieszana sprzedaż detaliczna w USA. Jak reaguje kurs dolara (USD)?
Kurs dolara po danych z USA

Punktualnie o godzinie 14:30 rynki poznały jedną z najistotniejszych publikacji makroekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych zaplanowanych na dziś. Mowa tu oczywiście o najnowszych, lipcowych wynikach sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych. Dolar nieznacznie traci tuż po publikacji retail sales z USA.

  • Mieszana sprzedaż detaliczna w USA w lipcu
  • Dolar osłabia się po danych ze Stanach Zjednoczonych 

Sprzedaż detaliczna z USA mieszanie

Sprzedaż bazowa: 1,9%

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Oczekiwano: 1,3% m/m
  • Poprzednio: 8,3% (Rewizja z 7,3%)

Odczyt główny: Sprzedaż detaliczna: 1,2% m/m

  • Oczekiwano: 1,9% m/m
  • Poprzednio: 8,4% m/m (Rewizja z 7,5%)

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez amerykański Census Bureau, wartość  sprzedaży detalicznej w ujęciu m/m wzrosła w lipcu br. o 1,2proc., co okazało się wynikiem gorszym od prognoz (1,9 proc.). Jednak ostatni odczyt został zrewidowany pozytywnie do 8,4 proc. z 7,5% proc.

 – Dane wypadają dosyć mieszanie. Z jednej strony mamy dosyć wysokie rewizje dla danych za czerwiec oraz dodatkowo dobry odczyt sprzedaży bazowej. Niemniej rozczarowuje wzrost głównego wskaźnika całej sprzedaży detalicznej. Niemniej patrząc na pozostały raport dotyczący produktywności pozarolniczej i kosztów pracy z Q2, które zaskoczyły na plus, mamy do czynienia raczej z pozytywnym wydźwiękiem danych – komentują analitycy XTB.

Dane o sprzedaży detalicznej w USA
źródło: Census Bureau

Kurs dolara traci

Jak widać na wykresie H1 poniżej, notowania EUR/USD po odczycie ze Stanów Zjednoczonych utrzymują kierunek wzrostowy po powrocie powyżej wsparcia przy 1,18 USD. Jeżeli kierunek zostanie utrzymany, w zasięgu może być górne ograniczenie szerokiej konsolidacji przy 1,19 USD.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.
Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał H1

Kluczowe wsparcie intraday na parze walutowej EUR/USD pozostaje w okolicach 1,1800. W przypadku wzrostów, byki mogą się kierować w stronę oporu przy 1,1900, z kolei ewentualny powrót poniżej wsparcia może skutkować zejściem w kierunku 1,1740.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here