Mieszana sesja na złotym, dolar i frank pod kreską, funt na plusie, USD/PLN po 3,6870 zł
Złoty traci do funta, zyskuje jednak do USD i CHF

Podczas wtorkowej sesji możemy obserwować mieszane nastroje na polskim złotym. Złotówka traci nieznacznie w ujęciu do funta, z kolei umacnia się w stosunku do dolara i franka.  Największy ruch obserwujemy na parze USD/PLN, gdzie widać dziś spadki rzędu 0,3% i najniższe poziomy w tym roku. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty umacnia się we wtorek do franka i dolara
  • Złotówka traci jednak w stosunku do funta
  • Kurs EUR/PLN pozostaje w rejonach poziomu wczorajszego zamknięcia sesji
  • Kurs dolara 0,3% pod kreską wobec złotego, USD/PLN najniżej w tym roku
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,6870 zł 18.08.2020, godzina 12:40
Kurs euro EURPLN 4,3882 zł 18.08.2020, godzina 12:40
Kurs funta GBPPLN 4,8577 zł 18.08.2020, godzina 12:40
Kurs franka CHFPLN 4,0715 zł 18.08.2020, godzina 12:40

Kurs dolara najniżej w tym roku!

Podczas dzisiejszej sesji handlowej polski złoty umacnia się 0,3% do dolara. Patrząc technicznie na parę walutową USD/PLN, od dłuższego czasu obowiązuje trend spadkowy. Sytuacja nie uległa więc zmianie, a dalsze spadki mogą mieć miejsce.

Kluczowym oporem pozostaje strefa przy 3,77 zł. Dopiero w momencie wyjścia powyżej, większa korekta wzrostowa może mieć miejsce. Aktualnie jednak notowania testują lokalne dołki, w przypadku ich wybicia droga w kierunku mierzenia 78,6% z interwału W1 zostanie otwarta.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN po 4,86 zł

Na kursie funta do złotego w średnim terminie obowiązuje tendencja spadkowa. Niemniej w ostatnim czasie rynek próbuje wykonać większa korektę. Jenak jak widać po poniższym wykresie, ostatnia próba wyjścia wyżej zakończyła się szybkim zrzuceniem, co przemawia za dalszymi spadkami. Notowania wybiły w tym tygodniu lokalne wsparcie przy 4,86 zł, a aktualnie jest ono testowane od drugiej strony i powinno działać jako opór.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN w konsolidacji

Frank szwajcarski znajduje się we wtorek 0,25% pod kreską. Pomimo, że w średnim terminie para walutowa CHF/PLN znajduje się w tendencji spadkowej, aktualnie sytuacja techniczna nie wygląda klarownie. Lokalnie obserwujemy konsolidację w wąskim zakresie, blisko ważnego wsparcia. Jeżeli kupujący nie odpowiedzą, możliwe będzie ponowne zejście na strefę przy 4,0550 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Kurs euro do złotego w konsolidacji przy 4,39 zł

Kurs euro do złotego znajduje się dziś w rejonach poziomu odniesienia. Patrząc na wykres, para walutowa EUR/PLN utrzymuje się od dłuższego czasu w strefie wsparcia przy 4,39 zł. Dopóki poziom nie zostanie zanegowany, większa korekta wzrostowa jest możliwa. Jednak należy pamiętać, że ewentualne wybicie dołem, może otworzyć drogę do większej przeceny.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here