Mieszana sesja na polskim złotym, spadki na USD/PLN i wzrosty na EUR/PLN
Złoty zyskuje do głównych walut.

Za sprawą dzisiejszego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego oraz decyzji w sprawie stóp procentowych, mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność na rynku Forex i akcji. Spore ruchy widać był także na polskim złotym, który w drugiej połowie sesji jest notowany mieszanie. Złotówka traci do euro, jednak zyskuje do dolara. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych parach walutowych ze złotym (GBP/PLN, EUR/PLN, USD/PLN, CHF/PLN).

  • Funt brytyjski jest w rejonach punktu odniesienia
  • Dolar traci 0,2% do złotówki, euro zyskuje 0,5% do złotego
  • Frank szwajcarski po 4,0980 zł
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9180 zł 04.06.2020, godzina 17:45
Kurs euro EURPLN 4,4350 zł 04.06.2020, godzina 17:45
Kurs funta GBPPLN 4,9350 zł 04.06.2020, godzina 17:45
Kurs franka CHFPLN 4,0980 zł 04.06.2020, godzina 17:45

Kurs dolara do złotego USD/PLN odbija od 3,97 zł

Podczas czwartej sesji w tym tygodniu handlowym para walutowa USD/PLN kontynuuje spadki. Co prawda o poranku dolar próbował odrabiać straty, jednak po dotarciu do oporu przy 3,97 zł, kurs zaczął dynamicznie spadać.

Patrzą na interwał D1, kurs dolara do złotego wciąż znajduje się pod presją sprzedających. Tendencja w średnim terminie pozostaje spadkowa, a ruch w kierunku poziomu 3,87 zł jest możliwy.

Wykres USD/PLN
USD/PLN wymazuje poranne wzrosty

 – Rynki wracają do starego schematu – rynek akcyjny idzie w górę, a dolar jest w defensywie. Powraca zainteresowanie tzw. ryzykownymi walutami. Czy pojawiły się nowe informacje? Nie. Jeszcze dwie godziny temu inwestorzy mieli pewne obiekcje, co do EURUSD. Teraz ta główna para wyraźnie wybija się ponad poziom 1,13, a rejon 1,1238 stał sie mocnym wsparciem. Celem stają się okolice szczytu z początku marca przy 1,1492 – komentuje Marek Rogalski z DM BOŚ

Kurs EUR/PLN odbija od 4,40 zł

W czwartek kurs EUR/PLN próbuje odbijać po ostatniej silnej przecenie. Pomimo, że dzisiejsze wzrosty są wyraźnie ograniczone, to dopóki kurs znajduje się powyżej strefy wsparcia przy 4,40 zł, możliwy jest dalszy ruch w kierunku północnym.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN odbija od wsparcia

Strefa zaznaczona kolorem zielonym wynika z poprzednich szczytów i wciąż stanowi podporę dla kupujących. Niemniej warto zauważyć, że sentyment w ostatnim czasie jest wyraźnie spadkowy, dlatego też niewykluczone ze obecny ruch jest jedynie dynamiczną korektą.

Kurs franka CHF/PLN wymazuje poranne wzrosty

Podobnie jak inne pary walutowe, o poranku również na CHF/PLN mogliśmy obserwować zwyżkę. Niemniej kolejne godziny przynoszą odwrócenie sentymentu i spadki. Frank zyskuje po południu tylko 0,4% do złotego.

Wykres CHF/PLN
Frank szwajcarski próbuje odbijać, interwał D1

Patrząc technicznie na wykres, kluczowym wsparciem pozostaje mierzenie 61,8% Fibonacciego, które zostało wyznaczone z ostatniej fali wzrostowej, poziom jest także potwierdzony przez wcześniejsze szczyty.

invest

Kurs funta do złotego GBP/PLN wraca do konsolidacji

Pomimo sporej zmienności, sytuacja techniczna na GBP/PLN nie uległa zmianie. Funt brytyjska wyraźnie tracił w ubiegłym tygodniu, a po weekendzie możemy obserwować ruch boczny. 

Mierzenie 61,8% ostatniej fali spadkowej skutecznie powstrzymało przecenę i kurs zaczął poruszać się w boxie konsolidacyjnym. o poranku widzieliśmy próbę wybicia górą, jednak zakończyła się ona porażką i GBP/PLN wrócił do zakresu. Aktualnie należy poczekać na potwierdzenie wybicia.

Wykres GBP/PLN
Kurs funta wraca do zakresu boxa

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here