Mieszana sesja na polskim złotym, kurs dolara 0,2% w dół, USD/PLN p 3,9665 zł
Kurs dolara nieznacznie traci w czwartek

Czwartkowa sesja na polskim złotym przebiega mieszanie. Pomimo, że dziś poznaliśmy ważne dane z amerykańskiego rynku pracy, nie widać większej zmienności na parach ze złotówką sesja Dziś nasza waluta zyskuje nieznacznie do dolara, z kolei do euro, funta i franka jest notowana płasko. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty traci w środę do euro, dolara, funta, i franka
  • Złotówka przeceniła się dziś ponad 1,2 procent do funta brytyjskiego 
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9767 zł 02.07.2020, godzina 17:00
Kurs euro EURPLN 4,4777 zł 02.07.2020, godzina 17:00
Kurs funta GBPPLN 4,9620 zł 02.07.2020, godzina 17:00
Kurs franka CHFPLN 4,2050 zł 02.07.2020, godzina 17:00

Kurs funta GBP/PLN wróci powyżej 5 zł ?

Wczoraj  wśród głównych walut w ujęciu z polskim złotym, największą zmienność mogliśmy obserwować na kursie funta. Złoty stracił w środę ponad 1% w ujęciu do brytyjskiej waluty. Niemniej jak widać na poniższym wykresie, wzrosty wyhamowały, a dziś kurs GBP/PLN stoi w miejscu.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Na GBP/PLN w średnim terminie wciąż możemy mówić o sekwencji spadkowej, niemniej dynamika wzrostów w ostatnich dniach robi wrażenie. Aktualnie notowania mogą się kierować w stronę oporu przy poziomie 4,9870 zł, gdzie znajduje się górne ograniczenie układu Overbalance. Z kolei najbliższe wsparcie wypada przy poziomie 4,91 zł, który został roztrzaskany podczas dzisiejszej sesji.

Kurs dolara ponownie odbija od oporu przy 3,97 zł

Dolar amerykański znajduje się dziś nieznacznie pod kreską. Spoglądając na wykres, pod koniec ubiegłego tygodnia para walutowa USD/PLN wkroczyła w strefę oporową przy 3,97 zł, a na początku tygodnia obserwowaliśmy odbicie. Miejsce to jest również przedmiotem obrotu w ostatnich dniach, kurs utknął w rejonach tej strefy

Obszar zaznaczony kolorem zielonym pozostaje kluczowy. Jeżeli nie dojdzie do jego wybicia, wciąż istnieje szansa na dalsze spadki. Z kolei w przypadku jego zanegowania, ruch wzrostowy może się przedłużyć nawet w kierunku 4,12 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

 – Tuż po publikacji danych amerykański dolar się umocnił – niemniej, ten efekt nie trwał długo. Dolar na nowo znalazł się pod presją podaży ze względu na fakt, że inwestorzy w obliczu dobrych danych makro mają coraz większy apetyt na ryzyko – zaś USD, jako bezpieczna przystań, przestaje być atrakcyjną inwestycją – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Kurs euro do złotego wybije geometrię?

Kurs euro do złotego znajduje się dziś tylko 0,12% pod kreską. Notowania EUR/PLN po raz wróciły jednak poniżej kluczowego oporu, który wynika z górnego ograniczenia lokalnego układu 1:1 przy 4,47 zł. Jeżeli zdołają się tutaj utrzymać do końca sesji, wciąż istnieje szansa dla strony sprzedającej.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN utrzymuje się powyżej oporu

Frank szwajcarski nie wykazuje dziś większej zmienności w ujęciu do złotego. Para walutowa wybiła wczoraj powyżej oporu przy 4,1850 zł, jednak nie widać kontynuacji wzrostów. Co prawda dopóki kurs znajduje się powyżej, możliwy jest ruch w kierunku poziomu 4,24 zł, niemniej warto zauważyć, że w ostatnich dniach dominuje tendencja boczna, dlatego ciężko o racjonalny sygnał.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here