Naga MarketsSaxo_Bank_ph_alb_090120124843O ile w najświeższym raporcie duńskiego brokera znajdujemy bardzo mieszane wyniki, to ogólna sytuacja jest jak najbardziej stabilna. W opublikowanym przez Saxo Bank raporcie czytamy między innymi, że średnie dzienne wolumeny (ADV) poszły w górę o 3% w sierpniu (w porównaniu z lipcem). Ogólna wartość miesięcznych obrotów delikatnie jednak spadła. z 215 miliardów do 212 miliardów dolarów (1.4%). Musimy jednak pamiętać, że w sierpniu handlowcy mogli skorzystać z jednego dnia tradingowego mniej niż miesiąc wcześniej.

Patrząc na powyższe dane z perspektywy rokrocznej widzimy już jednak silniejsze osunięcia. W porównaniu do sierpnia 2013 wskaźnik ADV spadł o 4.7% – z 10.6 do 10.1 mld USD. Ogólna wydajność handlowa zmniejszyła się natomiast o 8.62% (z poziomu 232 miliardów).W tym samym czasie Saxo Bank zanotował wręcz rekordowy wzrost w ilości i wartości klienckich depozytów. W przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy poszły do góry o 40.2%. Wszystko za sprawą niskiej zmienności na rynku walutowym i braku wyraźniejszych ruchów na największych parach.

Poniżej wykres podsumowujący miesięczne wyniki Saxo Banku w zakresie działalności brokerskiej FX i poziom zabezpieczeń klienckich:

Kształtowanie się obrotów Saxo Banku w kolejnych miesiącach
Kształtowanie się obrotów Saxo Banku w kolejnych miesiącach

Już w najbliższy weekend dwuczęściowe podsumowanie wolumenów największych brokerów w miesiącu sierpniu!Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest
Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here