Naga Markets


Christine Lagarde, szefowa MFWMiędzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) i Bank Światowy uruchomiły prywatny blockchain i eksperymentalną kryptowalutę. Wszystko ma służyć badaniu tematu kryptowalut i sieci bloków.

Sprawę ujawnił Financial Times. Zdaniem gazety kryptowaluta nosi nazwę „Learning Coin” i będzie dostępne tylko w ramach badań MFW i Banku Światowego. Nie trafi na wolny rynek i nie będzie też wyceniona w żadnej walucie papierowej.

Laboratorium

Zadanie ma na celu “lepsze zrozumienie technologii, która leży u podstaw krypto-aktywów”. Jak dokładnie ma to działać? Podczas owych badań i testów pracownicy Banku Światowego i MFW będą w pewien sposób “zarabiać” e-monety. “Wypłaty” będą następowały po osiągnięciu przez nich określonych “kamieni milowych” projektu. Potem kryptowaluty będą wykorzystywane w transakcjach handlowych. To wszystko pomoże też ekspertom sprawdzić realne zastosowanie coinów.

Zdaniem obu instytucji rynek “kryptowalut i technologii rozproszonej księgi rachunkowej rozwija się bardzo szybko (…).” To wymusza na nich równie intensywne badanie tematu, choć trzeba przyznać, że projekt i tak startuje późno, jeśli tylko zauważymy, że Bitcoin działa już od ponad dekady.

Jeśli testy zakończą się sukcesem Bank Światowy i MFW chcą stworzyć swój system oparty na blockchainie, który pomoże w tworzeniu smart-contractów i zwalczaniu prania pieniędzy.

Świat przyszłości

O blockchainie i cyfrowych walutach od dawna dość optymistycznie wypowiada się szefowa MFW. W kwietniu Christine Lagarde – bo o niej mowa – powiedziała, że ​​innowatorzy na rynku blockchain doprowadzą do wstrząsu na tradycyjnych rynkach finansowym, ale już teraz mają wpływ na zastaną rzeczywistość. Jej zdaniem technologia sieci bloków, jak i same aktywa oparte na niej, są zauważana przez organy regulacyjne i banki centralne. Instytucje dostrzegają też pozytywny wpływ tych nowinek na świat.

Innego zdania jest ekspert Banku Światowego Aanchal Anand, który wyraził bardziej sceptyczny punkt widzenia. Według niego (pełni on funkcje specjalisty ds. administracji gruntami w globalnej jednostce bankowej i jednostce geoprzestrzennej banku) dziś jest zbyt wiele szumu medialnego wokół blockchaina, co z kolei powoduje nierealistyczne oczekiwania względem technologii.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here