Naga Marketsmiedź, miedziane druty, copperJak poinformował Max Layton, EMEA Head of Commodities Research, prognozy City zakładają wzrost ceny miedzi do poziomów 6600-6800 USD za tonę w okresie do połowy 2019 roku. Scenariusz jest oparty na danych makroekonomicznych, które zakładają złagodzenia napięć na linii USA- Chiny.


Podczas ostatniego panelu City EMEA Media Summit, który miał miejsce w Londynie, Max Layton powiedział “Nasz scenariusz bazowy zakłada deeskalację wojny handlowej z Chinami, zachowania kursu miedzi ponownie będą zbieżne z kursami innych surowców i najprawdopodobniej wzrośnie, co zresztą widzimy już dziś”. Layton wspomniał także, że założenia City zakładają osiągnięcie 6 % wzrostu PKB w Chinach w przyszłym roku. Za wzrost notowań miedzi mają odpowiadać czynniki makroekonomiczne. Podczas spotkania zwrócono także uwagę na wyraźne spowolnienie w Chinach między innymi na rynku nieruchomości, przez co władze zdecydowały się na luzowanie polityki pieniężnej, a także zapowiedziały dalsze kroki.

Sytuacja na wykresie

Patrząc technicznie na wykres widać, że cena miedzi wyraźnie konsoliduje od kilku tygodniu, dzisiaj tona jest wyceniana na 6200$. Przestrzeń do oczekiwanych przez City wzrostów jest więc duża. Kluczowe wsparcie ukształtowało się w sierpniu, przy poziomie 5780 $. W tym miejscu znajduje się także zniesienie 50% Fibonacciego, czyli połowa całego ostatniego swingu wzrostowego. Przed oczekiwanymi poziomami znajduje się jednak ważny opór – okolice 6500$ będą ważną zaporą przed dalszymi wzrostami.

Wykres miedzi copper
Miedź interwał W1 05.12.2018


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here