Naga MarketsMiedź odnotowała wzrost importu do Chin mimo wyższych cenOstatnie dni na rynku miedzi przyniosły dużo zmienności i nerwowości. Cena miedzi na przełomie lutego i marca bieżącego roku koryguje niedawne spektakularne zwyżki – jednak strona popytowa także się nie poddaje. W rezultacie, notowania miedzi w Stanach Zjednoczonych obecnie walczą o utrzymanie się powyżej technicznej oraz psychologicznej bariery na poziomie 4 USD za funt.

Miedź z pozytywnymi odczytami dotyczącymi importu do Chin

Wczoraj, w niedzielę, opublikowane zostały dane dotyczące handlu zagranicznego Chin za styczeń i luty 2021 roku. Jak nietrudno się domyślić, liczby pokazały znaczący wzrost aktywności Państwa Środka w tym zakresie w porównaniu do początku 2020 roku, kiedy to Chiny najmocniej odczuwały pandemię koronawirusa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród informacji pojawiły się również wyliczenia dotyczące importu miedzi do Chin. Podano, że w pierwszych dwóch miesiącach bieżącego roku import miedzi do Chin wyniósł łącznie nieco ponad 884 tys. ton, co oznacza wzrost o około 5% w ujęciu rdr.

Na uwagę zasługuje fakt, że importerzy miedzi w Chinach mieli niesprzyjające warunki. W styczniu pojawiły się problemy z załadunkiem miedzi w portach w Chile za sprawą niekorzystnych warunków pogodowych. W lutym aktywność importerów była zaburzona przez tygodniowe obchody Nowego Roku Księżycowego. Dodatkowo, problematyczny stał się wyraźny wzrost notowań miedzi na globalnym rynku, który może uderzać w konsumpcję.

Notowania miedzi w USA – dane dzienne

Ogólnie, odczyty dotyczące importu miedzi do Chin można interpretować pozytywnie, ponieważ pokazują one, że silny popyt na miedź w Państwie Środka się utrzymuje. Porównywanie sytuacji z tej sprzed roku mija się jednak z celem, ponieważ to właśnie początek minionego roku pokazał największe zaburzenia w globalnym handlu, wynikające z dopiero rozkręcającej się pandemii.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognoza kursu dolara | wykresy kryptowalut | akcje lotosu | bitcoin aktualnosci | cena ropy |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here