Naga MarketsNie milkną echa zapowiedzi wprowadzenia ceł przez chiński i amerykański rząd. W obliczu rodzącej się wojny handlowej, oczy inwestorów powinny skupić się również na kluczowym surowcu dla obu gospodarek – miedzi.

To właśnie Chiny są największym konsumentem miedzi i jednocześnie zajmuje trzecie miejsce na liście największych producentów tego surowca. Stany Zjednoczone plasują się jedno oczko niżej. Miedź jest surowcem ściśle zależnym od koniunktury, przede wszystkim w Państwie Środka. Odczyt PMI lub PKB nieznacznie odległy od oczekiwań analityków potrafi spowodować silne wahania cen. Zrozumiała jest więc środowa reakcja rynku miedzi, który w obawie o możliwe światowe spowolnienie, w najgorszym momencie tracił blisko 3%.

Handel miedzą w korzystnych warunkach umożliwia TMS Brokers – wypróbuj teraz

Jednak ku zdziwieniu obserwatorów okazało się, że żadnego końca świata nie było. Inwestorzy zdają się wierzyć w pokojowe i dyplomatyczne rozwiązanie sporu. Nadzieję zasiał m.in. doradca Donalda Trumpa, Larry Kudlov w swoim komunikacie. Rozmowy z całą pewnością nie będą łatwe i jeśli w ogóle do nich dojdzie, to może to być okres bardzo burzliwy dla rynków, a z całą pewnością dla cen miedzi. Ponadto, warto zwrócić uwagę na odczyty z chińskiej gospodarki. Co prawda dziś Chinczycy świętują, natomiast już we wtorek poznamy dane dotyczące inflacji (CPI). Natomiast w kolejny poniedziałek czeka nas odczyt PKB.

Wszystkie analizy mojego autorstwa możesz śledzić pod tagiem – raport surowcowy.

Rys.1 Cena miedzi w ujęciu tygodniowym.

Z perspektywy technicznej na wykresie tygodniowym możemy zaobserwować tzw. równość korekt. Ruch wzrostowy, który został zapoczątkowany w październiku 2016 roku przeżywa drugą korektę, która osiągnęła niemal identyczne zasięgi jak największa dotychczas – z lutego 2017. Zgodnie ze sztuką analityczną, powinniśmy szukać teraz sygnału do zajęcia pozycji długiej – taki też się pojawił i o ile dla wielu traderów wejście teraz byłoby mocno spóźnione, sugeruję obserwować interwał dzienny. Z racji na polityczną niepewność, moim zdaniem bardzo prawdopodobne będzie ponowne przetestowanie wsparcia (z D1) i możliwy ruch na północ.

Rys.2 Cena midzi w ujęciu dziennym.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here