Naga MarketsMiedź najdroższa od 8 latDobra passa kupujących na rynku miedzi trwa. Dzisiejsza sesja jest już czwartą z kolei sesją zwyżek cen tego metalu. Obecnie notowania miedzi w Stanach Zjednoczonych sięgają już okolic 3,73-3,78 USD za funt, co jest dotychczas najwyższym poziomem w bieżącym roku i jednocześnie najwyższym poziomem od lutego 2013 roku, a więc aż od ośmiu lat.

Miedź kontynuuje wzrosty

Obecne zwyżki notowań miedzi są napędzane nie tylko słabością amerykańskiego dolara. Duży udział w presji na wzrost cen miedzi ma zaskakująco duży popyt na miedź, zwłaszcza w Chinach, gdzie obchody Nowego Roku Księżycowego będą w tym roku okrojone, a co za tym idzie, aktywność przemysłu pozostaje duża. A to wszystko w momencie, kiedy zapasy miedzi są relatywnie niskie. Zapasy monitorowane przez LME wynoszą obecnie około 76 tys. ton, co jest najniższym poziomem od grudnia 2005 r. Z kolei zapasy monitorowane przez giełdę w Szanghaju co prawda w poprzednim tygodniu wzrosły, ale i tak są o jedną czwartą niższe niż pod koniec 2020 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania miedzi w USA – dane dzienne

Warto wspomnieć również o oczekiwaniach większego popytu na miedź w Stanach Zjednoczonych w kolejnych miesiącach. Wielu inwestorów spodziewa się pozytywnego wpływu programu stymulacyjnego na amerykański przemysł, co może mieć także pozytywne przełożenie na popyt na ten metal oraz jego ceny.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji lotos | bitcoin kurs dzisiaj | cd projekt notowania | blik co to jest | kryptowaluty |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here