Naga MarketsKorekta z przełomu lutego i marca tego roku była największym zrywem podaży liczącym 900$. Dawało to nadzieję na zmianę sentymentu. Teraz nie ma co liczyć na taki scenariusz, gdyż bieżąca przecena Copper jest dokładnie tej samej wielkości co poprzednia korekta.

Zatrzymanie na linii FE100 na poziomie 9845$ zmusza do patrzenia na północ. Ostatnie trzy sesje sugerują, że popyt ma ochotę na utworzenie nowego szczytu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tutaj muszę przypomnieć, że dotychczas najwyższe historyczne notowania tego metalu to 10175$, wiec ostatni zryw popytu stworzył nową historię. Warto jednak pamiętać, że surowce to nie indeksy, które mogą rosnąć w nieskończoność. Tutaj mieszaj się interesy producentów i przedsiębiorstw wykorzystujących miedź w swoich towarach. Równowaga musi zostać zachowana, a po okresie silnych wzrostów przychodzą proporcjonalne spadki tak jak w 2008 roku czy 2011.

Jeżeli ten miesiąc zakończy się formacją spadającej gwiazdy, to nie jestem pewien, czy lokalne wsparcie 9845$ przetrwa długo. W przeszłości duże akcje podażowe rozpoczynały się na poziomie 8700$ i  ww. wsparciu. Dodatkowy sygnał ostrzegawczy płynie z analizy wskaźnika RSI, którego wartość 80 punktów informuje o dużym wykupieniu tego instrumentu.

Jak widać, trend teoretycznie może być kontynuowany, ale miejsce aktualnego zatrzymania można różnie interpretować.  Jako krytyczną wartość należy wskazać 9845$, która zdecyduje, czy popyt utworzy nowy szczyt.

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here