Naga MarketsMicroStrategy zwiększa wartość śmieciowych obligacji powiązanych z bitcoinem (BTC)Notowana na amerykańskiej Wall Street spółka MicroStrategy Inc. zwiększyła rozmiar sprzedaży śmieciowych obligacji w celu sfinansowania zakupu większej ilości bitcoinów, emitując we wtorek Senior Secured Notes (dług uprzywilejowany) o wartości 500 milionów dolarów, które były pierwszymi tego rodzaju na rynku obligacji wysokodochodowych.

Bitcoinowe śmieciowe obligacje z ogromnym zainteresowaniem rynku

Firma otrzymała około 1,6 miliarda dolarów zamówień na ofertę emisji nowego długu, w tym spore zainteresowanie ze strony dużej liczby funduszy hedgingowych, poinformowała agencja prasowa Bloomberga. Silne zainteresowanie pojawia się w obliczu spadku wartości bitcoina.

Te artykuły również Cię zainteresują
Firma z Michaelem Saylorem na czele, stała się jedną z najbardziej byczo nastawionych spółek publicznych do rynku kryptowalut. Wyemitowała już obligacje korporacyjne o wartości około 1 miliarda dolarów w swoim dążeniu do zdobycia większej ilości monet. Tym razem jednak spółka wyemitowała inny instrument dłużny o nazwie Senior Secure Notes, który Bloomberg nazywa śmieciowymi obligacjami. Skupienie się Saylora na bitcoinie, w tym uczynienie z niego oficjalnej strategii korporacyjnej spółki spowodowało, że jej kurs giełdowy powiązał się mocno z ceną bitcoina.

MicroStrategy początkowo planowało wyemitować 400 milionów dolarów długu i tyle właśnie wyniósł popyt do czasu rozpoczęcia poniedziałkowej transakcji. Według osoby zaangażowanej w sprawę, MicroStrategy sprzedało zabezpieczone obligacje z rentownością 6,125%, czyli niższą niż wcześniej zakładano na poziomie od 6,25% do 6,5%.

Firma z siedzibą w Tysons Corner w Wirginii poinformowała w poniedziałek, że przyjmuje około 284,5 miliona dolarów obciążenia podczas następnego raportu o dochodach z powodu strat związanych z wahaniami cen aktywów cyfrowych. To więcej niż łączne zyski firmy od 2011 roku.

W połowie maja MicroStrategy posiadało 92 079 BTC, które według MicroStrategy zostały nabyte za około 2,25 miliarda dolarów przy średniej cenie 24 450 dolarów za jeden token.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: xtb notowania | jsw notowanie | mercator kurs akcji | pgnige akcje | jsw akcje | komentarz do giełdy | dax forum |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here