Naga MarketsMicroStrategy zarobiło na bitcoinie już 3 mld dol. Michael Saylor znowu kupuje BTC
Michael Saylor, szef MicroStrategy

MicroStrategy nie przestaje kupować bitcoinów (BTC) a dyrektor generalny spółki Michael Saylor ogłosił przeprowadzenie kolejnej transakcji wartej 15 milionów dolarów. Saylor poinformował na Twitterze, że firma nabyła dodatkowe 253 BTC po średniej cenie zakupu 59 339 dolarów za jednego BTC.

  • MicroStrategy rozpoczęło zakup bitcoinów w drugiej połowie ubiegłego roku. Od tego czasu akcje spółki prowadzonej przez Michaela Saylora wzrosły siedmiokrotnie (w kluczowym momencie zyskując nawet 1200%)
  • Michael Saylor twierdzi, że bitcoin w przeciągu kilku kolejnych lat stanie się głównym magazynem wartości dla co ósmego mieszkańa naszej planety

MicroStrategy kupuje kolejne bitcoiny. BTC dał zarobić spółce 140%

Najnowsza transakcja spowodowała, że MicroStrategy posiada już 91 579 bitcoinów, których koszt wyniósł 2 226 miliarda dolarów, a średnia cena zakupu to 24 311 dolarów. Przy obecnej cenie BTC, wartość rynkowa wszystkich udziałów wynosi 5,376 miliarda dolarów, co daje niezrealizowany zysk w wysokości 3,15 miliarda dolarów (stopa zwrotu rzędu 140%).

Te artykuły również Cię zainteresują
– W dniu 5 kwietnia 2021 r. spółka MicroStrategy Incorporated (“Spółka”) ogłosiła, że nabyła około 253 bitcoinów za 15,0 mln USD w gotówce, po średniej cenie około 59 339 USD za bitcoin, z uwzględnieniem opłat i kosztów. Na dzień 5 kwietnia 2021 r. Spółka posiada około 91 579 bitcoinów, które zostały nabyte za łączną cenę 2,226 mld USD i średnią cenę zakupu wynoszącą około 24 311 USD za bitcoin, z uwzględnieniem opłat i kosztów – napisano w dokumencie regulacyjnym.

W ostatnich miesiącach Michael Saylor zrobił wiele dla promocji bitcoina. Zaczynając od zakupu przez reprezentowaną przez niego notowaną na Wall Street spółkę ogromnych ilości BTC, poprzez to darmowe konferencje firmowe, materiały edukacyjne aż do niezliczonych wywiadów i odważnych prognoz przyszłych wycen bitcoinów, z których jest znany w mediach.

Od początku roku bitcoin (wykres świecowy) podwaja swoją wartość, natomiast akcje MicroStrategy (pomarańczowa linia) rosną o około 70%. Źródło: Tradingview.com

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Kolejny zakup bitcoina przez MicroStrategy jest dowodem na to, że Saylor nieprzerwanie wierzy w główną kryptowalutę. Jak sam twierdzi zakupy korporacyjne, których jego spółka jest obecnie liderem, będą w przyszłości napędzały rozwój bitcoina oraz innych cyfrowych aktywów.

Ostatni zakup BTC przez spółkę Saylora miał miejsce w pierwszej połowie marca, kiedy również za 15 mln dol. nabyła ona 262 BTC. Wcześniej spółka emitowała obligacje korporacyjne w celu sfinansowania swoich zakupów pozyskując w ten sposób łącznie 900 mln dol.

Największa na świecie kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, w okresie wielkanocnego weekendu notowana była na relatywnie płaskich poziomach, a jej cena wahała się między poziomami 57-59 tys. dol.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs jsw | internetowy kurs funta | sp500 indeks | cd projekt notowanie | pln kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here