Naga MarketsBitcoin BTC coinMicroStrategy kontynuuje kupowanie bitcoinów, gdy cena najpopularniejszej kryptowaluty przekroczyła dziś okrągły poziom 50 000 USD. We wtorek w komunikacie prasowym firma informatyczna poinformowała, że ​​planuje zebrać dodatkowe 600 milionów dolarów z wymienialnych obligacji, z których wszystkie wpływy zostaną przeznaczone na zakup większej ilości BTC. Wiodąca wirtualna waluta wzrasta we wtorek wyrysowując nowy szczyt na poziomie 50 600 USD.

  • MicroStrategy próbuje zabezpieczyć się przed dewaluacją dolara amerykańskiego
  • W grudniu firma zebrała 400 milionów dolarów, aby zwiększyć swoje zasoby wirtualnej waluty
  • Tesla nabyła w styczniu 1,5 miliarda dolarów w bitcoinach i planuje zacząć akceptować kryptowalutę jako formę płatności za swoje produkty

MicroStrategy posiada obecnie 70784 BTC o wartości ponad 3,5 miliarda dolarów

MicroStrategy jest pierwszą korporacją, która bezpośrednio kupuje bitcoiny, ponieważ jej prezes, Michael Saylor, próbuje zabezpieczyć się przed dewaluacją dolara amerykańskiego. Od czasu zakupu pierwszego bitcoina przez firmę w sierpniu, MicroStrategy posiada obecnie 70784 BTC o wartości ponad 3,5 miliarda dolarów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ten trend jest coraz bardziej popularny, a kolejne korporacje idą w ślady MicroStrategy i bezpośrednio kupują bitcoiny, w tym Square, a ostatnio Tesla. Producent pojazdów elektrycznych nabył w styczniu 1,5 miliarda dolarów w bitcoinach i oświadczył, że planuje zacząć akceptować kryptowalutę jako formę płatności za swoje produkty.

To nie pierwszy raz, kiedy MicroStrategy zbiera pieniądze wyłącznie po to, by kupić więcej bitcoinów. W grudniu firma zebrała 400 milionów dolarów, aby zwiększyć swoje zasoby wirtualnej waluty.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin przebija okrągły poziom 50 000 USD we wtorek

Notowania BTC/USD wzrastają dziś o około 3% naruszając dotychczasowy szczyt na poziomie 49 714 USD. Nowy historyczny szczyt na chwilę obecną wynosi 50 602 USD. W przypadku trwałe utrzymania kursu powyżej okrągłego poziomu 50 000 USD otworzy to drogę do kolejnego poziomu oporu 60 000 USD. Z drugiej strony główny poziom wsparcia nadal znajduje się w okolicach 42 000 USD.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: sp500 notowania | co to blik | notowania ropy forex | kurs bitcoin |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here