Naga Marketsnapis BTCUSD na tle wykresuW drugiej połowie 2017 roku, kiedy na rynku kryptowalut panowała pamiętna hossa, kilka spółek notowanych na tradycyjnych parkietach giełdowych uznało, że warto wykorzystać w swoim biznesie technologię blockchain. Spółki te niemal natychmiast zaczęły zyskiwać na wartości, co dało także do myślenia innym. Szybko pojawiły się więc spółki, które także chciały skorzystać z okazji. Ich zarządzajacy postanowili jednak dopisać tylko słowo “blockchain” do nazwy. Mimo, że w praktyce spółki te nie miały nic wspólnego z tą technologią, to jednak zabieg ten zwiększał atrakcyjność danego podmiotu w oczach inwestorów i przyczyniał się do skokowego wzrostu notowań danych spółek.

  • MicroStrategy kupiła BTC z myślą o HODLowaniu ich przez 100 lat
  • Akcje spółki wzrosły w ciagu zaledwie dwich dni o ponad 23 proc.

Spółka kupiła BTC, jej akcje wystrzeliły jak rakieta

Mimo, że dziś prawdopodobnie nie zrobiłoby to na nikim większego wrażenia, to jest coś, co w dalszym ciągu potrafi skokowo zwiększyć zainteresowanie inwestorów daną spółką. Mowa tu o rzeczywistym zakupie przez dany podmiot BTC.

Jak informowaliśmy już wczoraj, założona w 1989 roku spóła MicroStrategy postanowiła zainwestować 425 milionów dolarów w BTC. Co ciekawe, ma to być inwestycja bardzo długoterminowa. Dyrektor generalny firmy Michael Saylor wskazał bowiem, że zamierza hodlować swoje bitcoin przez 100 lat.

Zapomnij o trzymaniu nadwyżki bilansowej w podatnych na inflację pieniądzach, obligacjach o niskiej rentowności lub akcjach technologicznych – powiedział Saylor dodając, że na takim rynku są tylko dwa dobre miejsca na wykorzystanie nadwyżki gotówki: odkup akcji i bitcoiny.

Mimo, że spółka zakupiła BTC już 11 sierpnia br., to jednak informacja ta ujrzała światło dzienne dopiero we wtorek. Spodobała się ona tak bardzo inwestorom giełdowym, że notowania spółki MicroStrategy wzrosły w ciągu zaledwie dwóch dni o niemal 23 proc. osiągając w ten sposób najwyższą wycenę od listopada 2017 roku.

Na uwagę zasługuje tu również fakt, iż jeszcze siedem lat temu, dyrektor generalny firmy wskazywał, że dni bitcoina są policzone.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs złotego (PLN) bez zmian, pomimo podbicia ryzyka
Następny artykułKurs funta największym przegranym sesji! GBP najsłabszą walutą G8
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here