Naga MarketsMicroStrategy za sprawą bitcoina posiada więcej środków niż 80% spółek z S&P 500
Michael Saylor, szef MicroStrategy

Wielkość udziałów notowanej na Wall Street spółki MicroStrategy (MSTR) w bitcoinie (BTC) przekroczyła wartość, którą większość spółek z indeksu S&P 500 posiada na swoich kontach.

Bitcoin sprawił, że MicroStrategy posiada więcej środków niż 80% spółek z S&P 500

Notowana na Nasdaq firma MicroStrategy zakupiła dodatkowe 5050 BTC za około 242,9 miliona dolarów, podnosząc wartość swoich 114 042 BTC do prawie 5,3 miliarda dolarów. Jest to więcej niż 80% niefinansowych spółek z indeksu S&P 500 posiada w swoich kasach gotówkowych, zgodnie z danymi zebranymi przez Bloomberga.MicroStrategy uczyniła kupowanie bitcoina oficjalną strategią korporacyjną w 2020 roku, a jej prezes, Michael Saylor, nazwał ten ruch obroną przed potencjalną dewaluacją dolara amerykańskiego. Firmy takie jak Tesla i Square później skopiowały tę strategię, aby zastąpić część rezerw gotówkowych BTC.

Z drugiej strony, firmy o mniejszym apetycie na ryzyko nadal zwiększały swoje zasoby gotówki. Przykładowo, w drugim kwartale spółki niefinansowe z indeksu S&P 500 zwiększyły swoje zasoby gotówkowe o 12% w stosunku do roku ubiegłego z powodu eskalacji niepewności spowodowanej pandemią Covid-19.

Stan posiadania gotówki przez spółki niefinansowe z indeksu S&P 500 w ostatnich kwartałach. Źródło: Bloomberg

Niektóre z tych firm – w tym General Electric, Ford i Boeing – zaczęły wydawać gotówkę w trakcie kończącego się trzeciego kwartału. Na przykład w lipcu niefinansowe spółki z indeksu S&P 500 zmniejszyły swoje rezerwy dolarowe o 30 mld, czyli o 2 proc. w porównaniu z sytuacją sprzed roku.

W tym samym czasie firmy takie jak Amazon i Alphabet (spółka-matka Google) nadal gromadziły gotówkę, ale nie zmieniły ogólnego poziomu wydatków w dolarach. Łączne zapasy gotówki w posiadaniu amerykańskich korporacji spadły do 1,52 bln dolarów z 1,55 bln, ponieważ przejmowały one nowe firmy, skupowały akcje i zwiększały dywidendy – wynika z danych Bloomberga.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

invest

MSTR zapewnia ekspozycję na Bitcoina

Akcje MicroStrategy wzrosły o prawie 359% w ciągu ostatnich 12 miesięcy, idąc w parze z bitcoinem, którego wartość wzrosła o 314% w tym samym okresie.

Ponieważ aprecjacja MSTR przewyższyła wzrost ceny BTC, niektórzy analitycy uważają, że posiadanie akcji daje inwestorom łatwiejszą ekspozycję na benchmarkowy rynek kryptowalutowy poprzez tradycyjną infrastrukturę giełdową.

MicroStrategy vs Bitcoin v. Nasdaq. Źródło: Ecoinometrics

– Nie jest tajemnicą, że MSTR jest wyceniany powyżej NAV (wartości aktywów netto) obecnie posiadanych monet, i nie sądzę, że inwestorzy kupują go ze względu na wzrost głównego biznesu. Najwyraźniejszym powodem, jaki widzę, jest to, że jest to jedna z niewielu firm z dużą kapitalizacją rynkową w przestrzeni BTC – powiedział analityk Kingdom Capital

W rezultacie oczekuje się, że ceny akcji MicroStrategy i bitcoina będą się zsynchronizować, chyba że pojawi się więcej akcji kryptowalutowych.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here