Naga MarketsMicroStrategy z silną ekspozycją na bitcoina (BTC) sprzedało udziały za 560 mln dol.Z ponad 105 tysiącami bitcoinów (BTC) na swoim koncie, MicroStrategy jest zdecydowanie największym korporacyjnym posiadaczem kryptowalut na świecie. Notowana na Wall Street spółka pod zarządzaniem Michaela Saylora, zgodnie z najnowszymi dokumentami regulacyjnymi sprzedała 12% swoich udziałów gigantowi z rynku zarządzania aktywami, który jest warty ponad 2,3 biliona dolarów: podmiotowi Capital International Group (CIG)

Capital International Group przejmuje część MicroStrategy

CIG posiada obecnie 560 milionów dolarów udziałów w MicroStrategy, co czyni ją drugim co do wielkości udziałowcem firmy po BlackRock, który posiada 700 milionów dolarów.– CII jest uważany za rzeczywistego właściciela 953 242 akcji lub 12,2% z 7 782 568 akcji pozostającymi w obrocienapisano w oświadczeniu regulacyjnym.

Podmiot Group świadczy usługi dla szerokiego grona klientów z branży finansowe. Pomimo faktu, że firma zarządzająca aktywami nie wypowiedziała się jeszcze oficjalnie na temat bitcoina lub kryptowalut, inwestycja w MicroStrategy sugeruje, że może ona szerzej spojrzeć na ekspozycję na cyfrowe aktywa.

Dyrektor generalny MicroStrategy, Michael Saylor, stał się dobrze znaną postacią w kręgach bitcoinowych, dzięki rosnącym zasobom kryptowalutowym jego firmy, które obecnie wynoszą ponad 105 000 tokenów. Według poprzednich raportów firma, która obsługuje platformę analizy danych, wydała łącznie 2,7 miliarda dolarów na zakup bitcoina, pożyczając pieniądze i emitując akcje, aby sfinansować swoją inwestycję.

To również może Cię zainteresować:

Bitcoin został oznaczony jako “podstawowy” składnik rezerw MicroStrategy, co sugeruje, że kryptowaluta jest używana do codziennego zarządzania gotówką. Udziały firmy w BTC są teraz przechowywane w nowo utworzonej spółce zależnej o nazwie MacroStrategy LLC.

Pomimo faktu, że MicroStrategy ma silny model biznesowy w analityce danych, inwestorzy coraz częściej patrzą na firmę jako potencjalną alternatywę dla bezpośredniego inwestowania w BTC na regulowanym rynku. Silne zainteresowanie kanadyjskim funduszem Purpose Bitcoin ETF i sukces funduszu GBTC firmy Grayscale wskazują, że głód instytucjonalny na tego typu produkty się rozszerza. Fundusze takie jak VanEck Digital Transformation ETF starają się replikować wyniki bitcoina poprzez posiadanie udziałów w takich firmach jak Square, Coinbase, czy właśnie MicroStrategy.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania pkobp | kurs kęty | orange akcje | prognozy dolara | notowania orange | kurs bitcoina wykres | złotówki |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here