Naga MarketsMicroStrategy wydało kolejne 15 mln dol. na kupno 328 bitcoinów (BTC)
Michael Saylor, szef MicroStrategy

Notowana na Wall Street spółka prowadzona przez kryptowalutowego byka Michaela Saylora, MicroStrategy, wykorzystała ostatnie spadki do ponownego zakupu bitcoinów. Jak wynika z poniedziałkowego raportu bieżącego, podmiot zdecydował się nabyć 328 BTC za 15 mln dol. przy średniej cenie 45,7 tys. dol. W reakcji na informację akcje MicroStrategy rosną w handlu przed sesyjnym o ponad 7%.

  • MicroStrategy w tym momencie posiada już niemal 91 tys. bitcoinów, skupując je aktywnie od drugiej połowy ubiegłego roku
  • Dzięki swoim inwestycjom spółka notowała dynamiczny wzrost wyceny (wraz z ceną BTC), dając inwestorom zarobić więcej niż sam bitcoin
  • MicroStrategy w połowie miesiąca informowało, że planuje pozyskać łącznie 900 mln dol. na zakup bitcoina poprzez emisję obligacji korporacyjnych

MicroStrategy kupuje bitcoiny. Kolejne 328 BTC trafia do bilansu spółki

W dniu 1 marca 2021 r. spółka MicroStrategy Incorporated ogłosiła, że nabyła około 328 bitcoinów za 15,0 mln dol. w gotówce, po średniej cenie około 45 710 dol. za BTC, z uwzględnieniem opłat i kosztów. Na dzień 1 marca 2021 roku spółka posiada około 90 859 bitcoinów, które zostały nabyte za łączną cenę 2,186 mld USD i średnią cenę zakupu wynoszącą około 24 063 dol. za BTC, z uwzględnieniem opłat i kosztów – napisano w poniedziałkowym raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Co istotne, spółka MicroStrategy nie prowadzi biznesu bezpośrednio związane z bitcoinem tylko dostarcza oprogramowanie do analiz biznesowych oraz usługi w chmurze. Dopiero w tym roku Michael Saylor sterujący podmiotem ogłosił, że podmiot rozszerzy swoją ofertę o oprogramowanie powiązane z rynkiem kryptowalut chcąc rozpowszechnić w jego ramach usługi business intelligence.

Sam Saylor to natomiast znany kryptowalutowy byk, który pod koniec listopada stwierdził między innymi, że w przeciągu kolejnych 5 lat, bitcoin będzie przechowywał oszczędności życia miliarda ludzi na całym świecie.

Akcje MicroStrategy po osiągnięciu rekordowej wyceny 1315 dol. w pierwszej połowie lutego, zyskując od początku roku 229%, mocniej korygowały od tego czasu tracąc na wartości 48%, spadając wraz z rynkiem bitcoina (ten tracił w tym czasie jednak zdecydowanie mniej, bo 26%). Ostatnia sesja na rynku kasowym kończyła się w piątek wzrostem o 2,6% i zamknięciem na wysokości 750 dol., jednak informacja o zakupie kolejnych bitcoinów spowodowała, że w handlu przed sesją akcje spółki rosną do 798 dol., czyli o ponad 7%.

Pomimo silnych spadków z historycznych szczytów w lutym, spółka i tak zamykała miesiąc z zyskiem 21%. Był to dla niej ósmy miesiąc wzrostów z rzędu, a wartość w tym czasie zwiększała się 5,5-krotnie.

Autor poleca również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs zlotowki | pgn akcje | bitcoin prognozy | notowania nasdaq 100 | s&p 500 wykres |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here