Naga MarketsMichael Saylor, szef MicroStrategy

MicroStrategy, producent rozwiązań na potrzeby analityki biznesowej dla przedsiębiorstw, podobno tworzy oprogramowanie skupiające się na korporacyjnych strategiach bitcoinowych (BTC), jak sugerują dwa ostatnie ogłoszenia o pracę opublikowane przez spółkę. Firma zgromadziła ponad 1,5 miliarda dolarów w BTC w 2020 roku, a teraz poświęca wiele wysiłku na popularyzację tej rosnącej w siłę klasy aktywów.

  • MicroStrategy oprócz inwestycji w BTC nie miała zbyt wiele wspólnego z rynkiem kryptowalut, teraz może się to jednak zmienić
  • Firma najprawdopodobniej pracuje nad platformą business intelligence skierowaną do branży kryptowalutowej
  • W reakcji na doniesienia notowania MicroStrategy rosną w handlu przedsesyjnym o ponad 6%

MicroStrategy “wchodzi” w bitcoina również od strony produktowej

Jak wynika z postów na stronie LinkedIn, dwa nowe stanowiska pracy w MicroStrategy są już dostępne: 1. Stanowisko analityka danych Blockchain oraz 2. inżyniera danych Blockchain.

Te artykuły również Cię zainteresują
Praca analityka wymaga ponad 5 lat wcześniejszego doświadczenia na stanowisku związanym z analityką danych, z rozległą wiedzą w modelowaniu danych i kryptografii. Jednym z głównych zadań kandydata będzie “stosowanie wiedzy statystycznej i modelowania w celu zrozumienia blockchain i powiązanych zbiorów danych, budowania zaawansowanych metryk i analityki.”

Z kolei nowy inżynier będzie odpowiedzialny za pomoc w budowaniu platformy dla bitcoina, która ma przenieść rozwiązania business intelligence (BI) do świata kryptowalut.

Te dwa stanowiska są pierwszymi oficjalnymi związanymi z BTC w MicroStrategy. Firma w listopadzie twierdziła, że w przyszłości takowe się pojawią, w celu dalszego rozwoju zainteresowania firmy w kierunku cyfrowych aktywów.

Bitcoinowy pęd MicroStrategy

MicroStrategy – a konkretnie prezes spółki Michael Saylor – popularyzuje bitcoina od czasu, gdy firma dokonała zakupu ponad 71 tys. BTC.

– Bitcoin to bank w cyberprzestrzeni, zarządzany przez nieprzekupne oprogramowanie, oferujący globalne, przystępne cenowo, proste i bezpieczne konto oszczędnościowe miliardom ludzi, którzy nie mają możliwości ani ochoty na prowadzenie własnego funduszu hedgingowego – stwierdza Saylor

W zeszłym miesiącu firma zorganizowała swoją pierwszą w historii “konwent” BTC, wydarzenie online, w którym wzięło udział około 7000 firm i osób prywatnych chcących nabyć “cyfrowe złoto”, rozważając jednocześnie prawne, techniczne i regulacyjne aspekty zaangażowania się w kryptowaluty.

Firma nie jest jedyną notowaną na Wall Street, która w ostatnim czasie zainteresowała się BTC. W zeszłym tygodniu producent samochodów elektrycznych Tesla ogłosił, że w pewnym momencie w przeszłości zakupił BTC o łącznej wartości 1,5 mld dol., stając się trzecią firmą o wysokim udziale kapitałowym w rynku po MicroStrategy i Square.

Dzięki wejściu w rynek BTC akcje spółki pod koniec 2020 r. rosły o 158% (IV kw.), natomiast w bieżącym zyskują kolejne 166%, reagując na wyraźne umocnienie bitcoina. Jak informowaliśmy na początku lutego, wzrosty spółki przekroczyły dynamikę aprecjacji obserwowaną na bitcoinie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena dolara | bitcoin era | wykres cen bitcoina | płatności blik | nasdaq akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here