Naga MarketsMicroStrategy spada o 60%, gdy bitcoin traci 25%. "Efekt BTC" działa obecnie na niekorzyść spółki?
Michael Saylor, szef MicroStrategy

Korekta cen bitcoina (BTC) nie jest krzywdząca tylko dla indywidualnych inwestorów. Najwięksi gracze również poczuli straty, w tym część notowanych publicznie spółek aktywnie zaangażowanych w kupowanie cyfrowych aktywów. Amerykańska firma MicroStrategy (MSTR) notowana na Wall Street, która posiada ponad 91 tys. BTC, odnotowała spadek ceny swoich akcji o ponad połowę w ciągu zaledwie trzech tygodni, testując w miniony piątek najniższe poziomy od końca stycznia.

  • Spółka MicroStrategy rozpoczęła zakup bitcoinów w sierpniu ubiegłego roku i jej akcje od tego czasu do historycznych maksimów rosły o ponad 1000%
  • Obecna korekta odcina od tej wartości jednak 60%, co nominalnie przekłada się na spadek wyceny jednej akcji o prawie 800 dol.
  • Nie zmienia to jednak faktu, że MicroStrategy w tym roku nadal zyskuje i to imponujące 60%

Spadający bitcoin ciągnie w dół wycenę akcji MicroStrategy

Bardzo duża ekspozycja spółki na rynek bitcoina (pomimo tego, że w ramach swojej działalności nie ma z nim nic wspólnego) spowodowała, że jej akcje stały się bezpośrednio powiązane z kursem BTC, dynamicznie rosnąc, gdy ten osiągał historyczne maksima i obecnie równie dynamicznie spadając w ramach ostatniej korekty. Nie spowodowało to jednak, że MicroStrategy zaprzestało swoich inwestycji. Wręcz przeciwnie, spółka skupuje kolejne BTC.

Te artykuły również Cię zainteresują
W dniu, w którym firma potwierdziła, że dodała kolejne 210 BTC do swoich rezerw kosztem 15 milionów dolarów, akcje MicroStrategy osiągnęły lokalne minima na poziomie 628 dolarów. W szczytowym momencie w lutym MSTR notowany był na poziomie natomiast nieco ponad 1300 dolarów.

Akcje MicroStrategy korygują silniej niż bitcoin w obecnej fazie spadków. Źródło: Tradingview.com

Zmienność ta jest komentarzem do wzlotów i upadków bitcoina w jego ostatniej hossie, która charakteryzuje się dzikimi wahaniami w obu kierunkach.

Jednak od momentu rozpoczęcia dodawania BTC do swojego bilansu w sierpniu ubiegłego roku, ogólny wpływ na MSTR pozostaje ogromny. Wcześniej jednak akcja kosztowała bowiem mniej niż 100 dolarów.

– Posiadają teraz 91 064 bitcoinów w swoim bilansie. To może być jeden z największych przejawów przekonania do BTC w historii rynku publicznego – skomentował najnowszy zakup współzałożyciel Morgan Creek Digital, Anthony Pompliano.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolar | ropa wti forum | kurs usd on line | bitcoin wykres | akcje mercator medical |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here