Naga MarketsMicroStrategy skupuje dołek na BTC. Firma wydaje 10 mln dol. na zakup kolejnych bitcoinówFirma MicroStrategy, zajmująca się tworzeniem oprogramowania na potrzeby business intelligence, zakupiła kolejne bitcoiny (BTC) o wartości 10 milionów dolarów, sygnalizując tym samym swoje niezłomne przekonanie do tego cyfrowego aktywa w obliczu ostatniego załamania cen. Jak podał prezes spółki Michael Saylor, przedsiębiorstwo postanowiło wykorzystać okazję kursową w związku z ostatnią przeceną rynku kryptwalut.

MicroStrategy posiada obecnie ponad 92 tys. bitcoinów (BTC)

Kwota ta pozwoliła MicroStrategy na zakup 229 BTC po średniej cenie 43 663 dol., co firma potwierdziła we wtorek w formularzu 8-K złożonym w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Przejęcie nastąpiło zaledwie pięć dni po tym, jak firma nabyła 271 BTC za średnią cenę 55 387 dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dyrektor generalny Michael Saylor, jawny zwolennik bitcoina informował o zakupie także poprzez swojego Twittera:

– W dniu 18 maja 2021 r. spółka MicroStrategy Incorporated ogłosiła, że nabyła około 229 bitcoinów za 10,0 mln USD w gotówce, po średniej cenie około 43 663 USD za bitcoina, z uwzględnieniem opłat i kosztów. Na dzień 18 maja 2021 roku Spółka posiada około 92 079 bitcoinów, które zostały nabyte za łączną cenę nabycia 2,251 mld USD i średnią cenę nabycia wynoszącą około 24 450 USD za bitcoin, z uwzględnieniem opłat i kosztów – poinformowano w raporcie złożonym w SEC.

MicroStrategy gromadzi BTC od lata ubiegłego roku, posuwając się nawet do zaciągania długu w celu sfinansowania dodatkowych zakupów (w tym celu spółka wyemitowała obligacje korporacyjne o wartości powyżej 1 mld dol.). Firma posiada obecnie 92 079 BTC w swoich księgach.

invest

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Na Wall Street spółka MSTR jest bitcoinowym królem

Jeśli chodzi o korporacyjne wieloryby, żadna inna spółka notowana na giełdzie nie jest w stanie dorównać MicroStrategy w zakresie zaangażowania w BTC. Firma posiada 0,438% całkowitej podaży BTC znajdującej w obiegu, zgodnie z najnowszymi danymi.

Cena Bitcoina traci około 40% od kwietniowych maksimów spadając w środę poniżej poziomu 40 tys. dol. Wiodąca waluta cyfrowa znalazła się pod presją z powodu zbiegu negatywnych nagłówków i wskaźników technicznych sugerujących, że mogła ona osiągnąć lokalny szczyt na poziomie 64 000 USD w zeszłym miesiącu i że obecnie czeka ją silniejsza korekta.

Pomimo ostatniej zmienności, instytucje zwiększyły swoje zakupy BTC w ciągu ostatnich 30 dni. Dane z Bitcoin Treasuries pokazują, że instytucje zgromadziły 215 000 BTC w tym okresie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazynotowania azoty | bitcoin przewidywania | akcje pgnige | sp500 kurs | indeks dax |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here