Naga MarketsMicroStrategy rośnie na Wall Street razem z bitcoinem (BTC). Akcje w górę o 18%Akcje MicroStrategy (MSTR) poszybowały we wtorek na jednomiesięczne maksima, reagując na osiągnięcie przez bitcoina (BTC) rekordowych maksimów. Notowania spółki zajmującej się tworzeniem oprogramowania w chmurze zyskiwały ponad 18% i zamykały się na poziomie 848,54 dol.m najwyższym od 22 lutego br.

  • W 2020 roku akcje spółki zyskiwały 170%, a w samym tylko 2021 roku rosną o około 120%
  • Początkowa inwestycja spółki w bitcoina o wartości ponad 2 mld dol. warta jest obecnie około 5 mld dol.
  • Analitycy zauważają jednak, że gdy BTC spada, MSTR traci zdecydowanie mocniej

Bitcoi w górę, akcje MicroStrategy razem z nim

Akcje firmy zajmującej się analizą biznesową osiągnęły w ciągu dnia maksimum na nowojorskiej giełdzie w wysokości 869,99 dol. Przy obecnych wartościach MicroStrategy posiada łączną kapitalizację rynkową wynoszącą 7,5 miliarda dolarów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nawet po ostatnim wzroście kursu, MSTR pozostaje znacznie poniżej maksimów z początku lutego. 8 lutego akcje osiągnęły szczyt na poziomie 1315 dol., po czym wycofały się do poziomu poniżej 1000 dol..

We wtorek akcje MicroStrategy zanotowały gwałtowny wzrost. Źródło: TradingView

Rajd MSTR nastąpił w momencie, gdy bitcoin po raz pierwszy w historii przekroczył poziom 63 tys. dol., ustanawiając nowy rekord wszech czasów. Chociaż podstawowa działalność MicroStrategy nie ma nic wspólnego z BTC lub kryptowalutami, firma stała się posiadaczem sporej ilości bitcoina, gdy dyrektor generalny Michael Saylor zdecydował się przekształcić dużą część bilansu firmy z dolarowej w kryptowalutową.

Firma posiada obecnie 91 579 BTC, warte w przybliżeniu ponad 6 mld dol. w momencie publikacji.

W poniedziałek, wniosek złożony w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ujawnił, że zarząd MicroStrategy otrzyma wynagrodzenie w BTC zamiast w gotówce. W zmodyfikowanym formularzu 8-K napisano:

– Idąc dalej, dyrektorzy niebędący pracownikami otrzymają wszystkie opłaty za swoją służbę w zarządzie firmy w bitcoinach zamiast w gotówce

MSTR nie był jedyną spółką, która rosła wraz z Bitcoinem we wtorek. Riot Blockchain (RIOT) powiązany z rynkiem wydobycia cyfrowych aktywów zyskiwał ponad 10%.

Zwracając uwagę na fakt, że BTC kontynuuje dynamiczne umocnienie również w środę i ustanawia nowe rekordy, otwarcie notowań MSTR w połowie tygodnia na Wall Street znowu może przynieść potencjalne umocnienie.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCoinbase przygotowuje się do debiutu na Wall Street. Cena ustalona na 250 dolarów
Następny artykułRopa naftowa z podwyższonymi prognozami popytu przez OPEC
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here