Naga MarketsMicroStrategy planuje pozyskać dodatkowe 300 mld dol. na zakup BTCBitcoin zyskuje na zainteresowaniu nie tylko wśród inwestorów indywidualnych, ale także dużych firm inwestycyjnych. Przed kilkoma dniami pisaliśmy o tym, że MicroStrategy planuje pozyskanie 600 mln dol. na zakup BTC. Firma postanowiła jednak podnieść stawkę i teraz chce pozyskać jeszcze dodatkowe 300 mln dol. Całość środków zostanie przeznaczona na zakup większej liczby BTC.

  • W grudniu firma zebrała 400 milionów dolarów, aby zwiększyć swoje zasoby wirtualnej waluty
  • Od sierpnia MicroStrategy pozyskało ponad 70 tys. BTC wartych aż 3,5 mld dol.
  • Tesla może mieć problemy w związku ze styczniowym zakupem Bitcoinów wartych 1,5 mld dol. Pisaliśmy o tym tutaj: Tesla może mieć problemy wskutek zakupu 1,5 mld dol. w Bitcoinie

MicroStrategy kupuje jeszcze więcej BTC

Bitcoin ponownie jest na celowniku MicroStrategy, firmy inwestycyjnej, która zajmuje się bezpośrednim kupowaniem Bitcoinów. Prezesem firmy jest legendarny inwestor kryptowalutowy, Michael Saylor. Jak twierdzi, robi to, aby obronić się przed dewaluacją dolara amerykańskiego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeszcze przed dwoma dniami pisaliśmy o tym, że MicroStrategy chce pozyskać 600 mln dol. na zakup Bitcoina. Zaledwie dwa dni później, firma zwiększyła pulę zakupów o kolejne 300 mln dol.

Spółka Saylora ogłosiła, że wyemituje obligacje o wartości 900 mln dol. o terminie zapadalności 900 mln dol. w ofercie prywatnej dla wybranej grupy inwestorów. Jak zastrzegła firma, wartość oferty może jednak przekroczyć 1 mld dol. jeśli zainteresowanie okaże się większe.

fpmarkets

Jak podaje jedna z firm z branży zamknięcie oferty nastąpi już w piątek i już wtedy nastąpić ma zakup dodatkowych Bitcoinów. Zakładając, że cena Bitcoina wynosić będzie 51 tys. dol. MicroStrategy zwiększy pulę swoich monet o 19 tys. sztuk do około 90 tys. łącznie posiadanych.

Zobacz również: Jak kupić Bitcoina w Plus500?

Jak do tej pory, zakupy spółki wyglądały tak: w sierpniu zakupiono BTC o wartości 250 mln dol., potem 16796 BTC za 175 mln dol. we wrześniu 2020 roku, następni 29646 BTC za 650 mln dol. w grudniu 2020. W styczniu MicroStrategy dorzuciło do portfela 314 BTC za 10 mln dol., a w lutym kolejne 295 BTC za 10 mln dol.

Jeśli obecny plan dojdzie do skutku, MicroStrategy będzie posiadać 0,48% bitcoinów w obiegu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: sp500 notowania | co to blik | notowania ropy forex | kurs bitcoin |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here