Naga Markets

MicroStrategy kupuje kolejne bitcoiny. Firma ma już BTC warte blisko 3,6 mld USDCEO MicroStrategy, Michael Saylor poinformował na Twitterze o kolejnych zakupach najstarszej kryptowaluty. Tym razem bitcoinowe rezerwy MicroStrategy powiększyły się o 7002 BTC kupione po średniej cenie około 59 187 USD. 

MicroStrategy kontynuuje strategię akwizycji BTC

Zakupi bitcoinów pochłonął około 414,4 mln USD, wskazał Saylor we wpisie na Twitterze. Fundusze na zakup znalazły się ze sprzedaży akcji spółki. W okresie od 1 października do 29 listopada br. MicroStrategy sprzedało 571 001 akcji po około 732,16 USD za akcję, co dało firmie kwotę 414,4 mln USD.MicroStrategy posiada obecnie 121 044 BTC o wartości nawet 3,57 mld USD. Bitcoiny nabyty po średniej cenie 29 534 USD za monetę i obejmował wzrost wartości kapitału z poprzednich monet.

W sierpniu 2020 r. firma MicroStrategy zadeklarowała, że przyjmie bitcoina jako składnik aktywów rezerwowych, powołując się na walutę cyfrową jako „niezawodny magazyn wartości” i atrakcyjną inwestycję o większym długoterminowym potencjale zwrotu niż posiadanie gotówki.

Ponadto firma zwróciła uwagę na bezprecedensowy dodruk pieniądza fiducjarnego przez rządy w celu zwalczania COVID-19 jako katalizatora potencjalnej inflacji i późniejszej deprecjacji walut. Od tego czasu MicroStrategy niemal konsekwentnie kupuje BTC co kwartał.

Na konferencji w zeszłym miesiącu, Phong Le, prezes i dyrektor finansowy MicroStrategy, powiedział, że posiadane przez firmę portfele z BTC są klasyfikowane jako „niematerialne aktywa o nieokreślonym czasie życia zgodnie z obowiązującymi zasadami rachunkowości”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Powyższe oznacza, że w dowolnym momencie po nabyciu, jeśli wartość godziwa lub wartość rynkowa bitcoina spadnie poniżej jego wartości księgowej, firma będzie musiała uznać odpisy z tytułu utraty wartości. Te odpisy z tytułu utraty wartości mogą być następnie wykorzystane do prawnego zrównoważenia zobowiązań z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy:  kursy walut forex | nasdaq kurs | akcje mercator | biomed kurs | euro cena | cfd jak grać | cdprojekt cena akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here