Naga Markets
MicroStrategy kupuje 6,5 tys. Bitcoinów (BTC). Michael Saylor spłaca $205 mln pożyczki Silvergate
Michael Saylor, Micro Strategy. Źródło: YouTube, CNBC

MicroStrategy, wiodąca firma analityczna i główny inwestor Bitcoin, nadal zwiększa swoje udziały w kryptowalutach wśród niedawnego ożywienia rynku. Współzałożyciel i były dyrektor generalny firmy, Michael Saylor, ogłosił na Twitterze, że MicroStrategy spłacił swoją pożyczkę w wysokości 205 milionów dolarów dla Silvergate i zakupił dodatkowe 6 455 BTC za 150 milionów dolarów.

  • MicroStrategy spłaciło swoją pożyczkę Silvergate i nabyło dodatkowe 6 455 BTC, zwiększając swój całkowity stan posiadania do 138 955 BTC
  • Ruch spółki stanowi przykład ciągłego zaufania firmy do potencjału Bitcoina i jej pozycji jako wiodącego inwestora instytucjonalnego na rynku kryptowalut
  • Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na Comparic.pl

Michael Saylor w dalszym ciągu akumuluje BTC

Zgodnie z tweetem Saylora z 27 marca, MicroStrategy spłacił pożyczkę Silvergate z 22% zniżką, powołując się na formularz 8-K złożony w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Ten ruch podkreśla ciągłe zaangażowanie firmy w inwestowanie w cyfrowe aktywa.MicroStrategy spłaciło swój $205M kredyt w Silvergate z 22% dyskontem. Na dzień 3/23/23, $MSTR nabył dodatkowe ~6,455 bitcoinów za ~$150M przy średniej ~$23,238 za #bitcoin & posiadał ~138,955 BTC nabytych za ~$4.14B przy średniej ~$29,817 za bitcoin – napisał Saylor na Twitterze.

 

Niedawny zakup 6 455 BTC, zrealizowany po średniej cenie 23 238 USD na dzień 23 marca, zwiększa całkowity stan posiadania Bitcoinów przez MicroStrategy do 138 955 BTC. Te udziały zostały nabyte za łączną kwotę 4,1 mld USD, przy średniej cenie zakupu 29 817 USD, jak podaje Saylor.

AVA

Rosnące udziały MicroStrategy w Bitcoinie wskazują na rosnące zainteresowanie i zaufanie do kryptowaluty zarówno ze strony inwestorów instytucjonalnych, jak i użytkowników indywidualnych. Agresywna strategia inwestycyjna firmy jest postrzegana przez wielu jako byczy znak dla przyszłości cyfrowych aktywów.

Michael Saylor twierdzi, że krach na rynku kryptowalut był mu potrzebny

W dniu 3 lutego Michael Saylor pojawił się w programie CNBC Squawk on the Street, gdzie podzielił się swoją opinią na temat wydarzeń z branży cyfrowych aktywów. Znany orędownik Bitcoina komentował obraz rynku po serii bankructw firm z tego sektora, które wywołał upadek FTX oraz wypowiedział się w kwestii regulacji prawnej kryptowalut.

Jego zdaniem wydarzenia z minionego roku, które doprowadziły do pogłębienia się spadków kursów kryptowalut, takie jak katastrofa Terra czy FTX, przyczynią się tylko do umocnienia całej branży na przyszłości:

 Kryptokrach był bolesny na krótką metę, ale w dłuższej perspektywie jest konieczny, aby branża mogła się rozwijać – stwierdził na antenie CNBC.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułKurs euro nadal silny względem dolara. Para EUR/USD z łatwością przebije poziom 1,10, uważa ING
Następny artykułZłoty pod presją? Rekomendacja sprzedaży pary walutowej PLN/HUF
Absolwent studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Inwestor indywidualny specjalizujący się głownie w polskim rynku akcji. Zwolennik długoterminowych inwestycji opartych na analizie fundamentalnej. Członek Koła Naukowego Ekonomistów UMCS, współtwórca Podcastu Akademickiego. Prelegent ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych związanych z ekonomią i giełdą. Jego zainteresowania naukowe związane są z inwestycjami alternatywnymi, budowaniem zabezpieczenia emerytalnego oraz zarządzanie ryzykiem