Naga MarketsMicroStrategy, największa notowana na giełdzie firma dostarczająca usługi Business Intelligence (BI), oprogramowanie mobilne i usługi w chmurze, w komunikacie prasowym przyznała, że kupiła 21 454 BTC.

  • MicroStrategy przyznaje, że kupiło ponad 21 tys. BTC.
  • Dodaje, że zakup ten “odzwierciedla przekonanie” dot. BTC.

MicroStrategy jest przekonane do BTC

„Ta inwestycja odzwierciedla nasze przekonanie, że bitcoin, jako najbardziej rozpowszechniona kryptowaluta na świecie, jest niezawodnym środkiem przechowywania wartości i atrakcyjnym aktywem inwestycyjnym z większym potencjałem wzrostu w dłuższej perspektywie niż gotówka. Od swojego powstania ponad dekadę temu bitcoin stał się znaczącym dodatkiem do globalnego systemu finansowego, z cechami przydatnymi zarówno dla osób fizycznych, jak i dla instytucji. MicroStrategy uznało bitcoina za legalne aktywo inwestycyjne, które może przewyższać gotówkę i odpowiednio uczyniło bitcoina głównym pakietem akcji w swojej strategii rezerw skarbowych”

Te artykuły również Cię zainteresują
– tłumaczy w komunikacie firma.

Firma twierdzi, że ważną rolę w jej decyzji odegrała obawa o przyszłość walut wspieranych przez rząd.

„Nasza decyzja o zainwestowaniu w bitcoina w tym czasie była częściowo spowodowana zbiegnięciem się czynników makro wpływających na krajobraz gospodarczy i biznesowy, które naszym zdaniem stwarzają długoterminowe ryzyko dla naszego programu finansowego – ryzyka, któremu należy zaradzić proaktywnie. Te czynniki makro to między innymi kryzys gospodarczy i zdrowotny wywołany przez COVID-19, bezprecedensowe rządowe środki stymulujące, w tym łagodzenie skutków [ekonomicznych] przyjęte na całym świecie, oraz globalna niepewność polityczna i gospodarcza. Uważamy, że razem te i inne czynniki mogą mieć znaczący wpływ na długoterminową utratę wartości walut fiducjarnych i wielu innych konwencjonalnych rodzajów aktywów, w tym wielu aktywów tradycyjnie utrzymywanych w ramach operacji skarbowych przedsiębiorstw”

– dodano.

Bitcoin jest najsolidniejszą formą pieniądza

Dyrektor naczelny Michael J. Saylor mówi, że firma uważa, że ​​bitcoin jest najsolidniejszą formą pieniądza, jaką kiedykolwiek stworzono, i oczekuje, że jego wartość będzie rosła z czasem.

Uważamy, że globalna akceptacja, rozpoznawalność marki, żywotność ekosystemu, dominacja sieci, odporność architektoniczna, użyteczność techniczna i społeczny etos bitcoina są przekonującym dowodem jego wyższości jako klasy aktywów dla osób poszukujących długoterminowego magazynu wartości. Bitcoin to cyfrowe złoto – twardsze, silniejsze, szybsze i lepsze niż jakiekolwiek pieniądze, które go poprzedzały. Spodziewamy się, że jego wartość będzie rosła wraz z postępem technologicznym, rosnącą adopcją i efektem sieciowym – tłumaczy.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here