Naga MarketsFirma MicroStrategy, która zasłynęła tym, że jako jedna z pierwszych zainwestowała w Bitcoina przyznała, iż zakupiła kolejne 19 452 BTC za około 1,026 miliarda dolarów po średniej cenie około 52 765 dolarów za bitcoina, z uwzględnieniem opłat i prowizji. Oznacza to, że spółka posiada obecnie ok. 90 531 bitcoinów, za które zapłaciła łącznie 2,171 mld USD, co daje średnia cenę zakupu na poziomie ok. 23 985 USD. Prosto licząc, szybko dojść można do wniosku, że przy obecnych cenach Bitcoina, zysk MicroStrategy z tej inwestycji to około 105 proc.

  • MicroStrategy zakupiło kolejne 19 452 BTC
  • Spółka posiada łącznie 90 531 BTC
  • Średnia cena zakupu wyniosła ok. 23 985 USD

MicroStrategy posiada ponad 90 tysięcy BTC

Michael Saylor, prezes MicroStrategy przyznał, że spółka nadal koncentruje się na dwóch strategiach korporacyjnych: rozwoju działalności w zakresie oprogramowania analitycznego dla przedsiębiorstw oraz nabywaniu i utrzymywaniu bitcoinów.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Firma posiada obecnie ponad 90 000 bitcoinów, co potwierdza nasze przekonanie, że bitcoin, jako najbardziej rozpowszechniona kryptowaluta na świecie, może służyć jako niezawodny środek przechowywania wartości. Będziemy nadal realizować naszą strategię nabywania bitcoinów za pomocą nadwyżek gotówki i możemy od czasu do czasu, w zależności od warunków rynkowych, emitować dłużne lub kapitałowe papiery wartościowe w ramach transakcji pozyskiwania kapitału z zamiarem wykorzystania wpływów do zakupu dodatkowych bitcoinów – wskazał.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że prezes MicroStrategy uważa, iż Bitcoin zastąpi złoto.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs usd | notowania mercator | biomed-lublin notowania | akcje biomed lublin | kurs zlotego |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPurple Trading liderem zyskowności traderów detalicznych w Europie. Jakie są tego powody?
Następny artykułBitcoin i ether uzupełniły ofertę 177-letniego banku ze Szwajcarii
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here