Naga MarketsMicroStrategy dodało prawie 9 000 bitcoinów do swoich krypto-zasobów w trzecim kwartale, podnosząc swoje całkowite zapasy BTC do wyceny około 7 miliardów dolarów. Firma podkreśliła zakup 8957 BTC w raporcie za III kwartał 28 października, a dyrektor generalny firmy Michael Saylor stwierdził, że zamierza kontynuować akumulację BTC. Kurs BTC/USD konsoliduje w piątek w okolicach poziomu 61 000 USD.

MicroStrategy kontynuuje akumulację bitcoina (BTC)

Dzisiaj MicroStrategy jest największym na świecie notowanym na giełdzie właścicielem korporacyjnym bitcoina z ponad 114 000 BTC. Będziemy nadal oceniać możliwości pozyskania dodatkowego kapitału w celu realizacji naszej strategii dotyczącej tego cyfrowego aktywa – napisano w oświadczeniu.Firma programistyczna zwiększyła swoje zasoby bitcoinów o 198% od zeszłego roku, a na dzień 30 września ich łączna wartość wynosiła 114 042 BTC, przy szacowanej średniej cenie zakupu wynoszącej 27 713 USD za monetę, co oznacza łączne wydatki w wysokości 3,16 mld USD.

Firma kategoryzuje bitcoina jako „aktywa niematerialne”, więc zasady rachunkowości nakazują zgłaszanie utraty wartości, gdy wartość bilansowa spada poniżej podstawy kosztowej. Jednak firma nie jest zobowiązana do zgłaszania żadnych papierowych zysków z aktywów, dopóki zysk nie zostanie zrealizowany poprzez sprzedaż.

BTC jest wyceniony na około 60 600 USD w momencie pisania tego tekstu, więc wartość udziałów MicroStrategy wynosi około 6,9 miliarda USD, co sugeruje, że firma zarobiłaby prawie 3,75 miliarda USD, gdyby została dziś sprzedana.

MicroStrategy dostarcza oprogramowanie do analizy biznesowej, oprogramowanie aplikacji mobilnych i rozwiązania oparte na chmurze, a firma czerpie przychody z takich strumieni, jak licencjonowanie produktów i usługi subskrypcji.

Firma odnotowała w III kwartale łączny przychód o wartości 128 milionów USD, pokonując konsensus o 0,39% i oznaczając wzrost o 0,5% w porównaniu z wynikami MicroStrategy za trzeci kwartał 2020 r.

Podczas gdy przychody zadrżały w poprzednich szacunkach, firma odnotowała zysk w wysokości 1,86 USD na akcję w porównaniu z prognozą 1,12 USD na akcję. Firma zajmująca się badaniami inwestycyjnymi podkreśliła wczoraj, że MicroStrategy przekroczyła konsensus trzykrotnie „w ciągu ostatnich czterech kwartałów”.

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ CFD NA KRYPTOWALUTY

Bitcoin konsoliduje w piątek w okolicach 61 000 USD

Saylor podkreślił w raporcie, że „ogólne zapotrzebowanie” na platformę MicroStrategy i rosnące wykorzystanie rozwiązań opartych na chmurze firmy przyczyniły się do dobrych wyników firmy w III kwartale.

Wcześniej Saylor powtórzył swoją postawę wobec cyfrowego złota, stwierdzając „nie sprzedawaj swojego bitcoina”, gdy retweetował swój własny post z października 2020 r., ujawniając osobiste zasoby BTC.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: btc news | oncoarendi akcje kupno | jsw akcje rekomendacje | notowanie funta | notowania azoty | gpw mercator | kurs rubla |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here