Naga MarketsMicroStrategy kupiła kolejne bitcoiny. Tym razem za 240 mln USDFirma MicroStrategy znana ze swojego entuzjastycznego podejścia do bitcoina zwiększyła swój udział w największej kryptowalucie. W poniedziałek CEO spółki Michael Saylor ogłosił zakup 5050 BTC za ponad 240 mln USD po średniej cenie 48 099 USD za monetę.

MicroStrategy największym korporacyjnym posiadaczem BTC 

W opublikowanym w poniedziałek formularzu 8-K dla amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd firma MicroStrategy stwierdziła, że w trzecim kwartale 2021 r. dodała 8957 BTC do swojego korporacyjnego bilansu bitcoinów.Obecnie MicroStrategy posiada około 114 042 BTC nabytych po łącznym koszcie zakupu 3,16 miliarda USD. Biorąc pod uwagę obecną cenę spot BTC, udziały w BTC firmy są wyceniane na ponad 5 miliardów dolarów.

Zgodnie z dokumentem Form 8-K, koszt bitcoina MicroStrategy spada do około 27 713 USD za BTC, wliczając opłaty i różne wydatki.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Dodatkowy zakup 5050 BTC jest kolejnym wskaźnikiem zamiaru poszerzenia swojej pozycji w bitcoinach. Pomimo papierowych strat związanych z inwestycjami w BTC, w II kwartale, MicroStrategy twierdzi, że jej apetyt na bitcoina pozostaje nienaruszony.

invest

Firma stała się największym korporacyjnym posiadaczem bitcoina pod względem kapitalizacji rynkowej wśród firm notowanych na amerykańskiej giełdzie.

Akcje MicroStrategy w górę o 4,41%

Notowania MicroStrategy na amerykańskiej giełdzie zyskały wczoraj 4,41% przerywając tym samym serię 6. spadkowych dni z rzędu. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, cena znalazła wsparcie na kanale średnich ze 100 oraz 200 dni.

Istotny wzrost podczas poniedziałkowej sesji sugeruje zakończenie korekty spadkowej. Najbliższy cele stanowić może strefa oporu w okolicach 730 – 745 USD. Kluczowy szczyt wyznaczony został natomiast w sierpniu na poziomie 798 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kursy walut forex | theppro co to | wirtualna polska kurs akcji | akcje pgnige | prognozy kryptowalut | kurs lewa do złotówki | pkobp notowania |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here