Naga MarketsMicrostrategy Inc. przyznało wczoraj, w poniedziałek, że planuje dokupić więcej bitcoinów. Firma ma zamienić część swoich aktywów na kryptowaluty. Tak zdobyte wpływy zostaną zainwestowane stricte w bitcoina.

  • Microstategy, firma, która zasłynęła tym, że zainwestowała w tym roku w BTC, ma dokupić nową partię kryptowalut.
  • Tym samym spółka kontynuuje swoją politykę dokupywania BTC. Dziś posiada już aż ponad 40 000 BTC.

Microstrategy stawia na bitcoina

Przypomnijmy, że firma kupiła już bitcoiny przy dwóch różnych okazjach. Obie miały miejsce w 2020 roku: w sierpniu (BTC było wtedy po 11 000 USD) i niedawno, gdy kurs był już na wyższym poziomie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Microstrategy kupiło też kryptowaluty parę dni temu – 4 grudnia, podając w zgłoszeniu do SEC, że ma teraz łącznie około 40 824 bitcoinów.

Smok zjada złoto

„Kiedy Smok Bitcoin wyłoni się ze swojego legowiska, pierwszą rzeczą, jaką zje, będzie Królestwo Złota” – napisał też niedawno Michael Saylor, prezes spółki MicroStrategy. To on jest zapewne ojcem strategii firmy, polegającej na stałym dokupywaniu bitcoinów.

Wchodząc tamtego dnia w dyskusję z Mikiem Novogratzem, innym inwestorem na rynku, Saylor napisał wtedy na Twitterze, że „zwolennicy bitcoinów powinni przestać przepraszać za zmienność [kursu]” i że przynajmniej przez jeden dzień bitcoin „był mniej zmienny niż NASDAQ, S&P 500, Dow Jones, Russell 2000, 10 i 30-letnie obligacje skarbowe, złoto, srebro, [akcje] Apple, Amazona, Microsoftu i Facebooka”.

Warto zauważyć, że decyzja jego firmy dot. zakupu BTC, rozpoczęła pewien trend. Po niej w BTC zainwestowała np. firma Square, akcelerator płatniczy należący do Jacka Dorsey’a, założyciela i CEO Twittera.

Ogólnie na rynku widać dziś wyraźnie, że w kryptowaluty inwestują już duzi gracze. Niektórzy eksperci są zdania, że przez ten fakt ewentualna nowa bańka na cyfrowych walutach będzie już oparta na kapitale “wilków z Wall Street”, a mniej na tzw. “ulicy”.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here