Naga MarketsFirma prowadzona przez Michaela Saylora – MicroStrategy zamierza dalej gromadzić bitcoiny w swoim portfelu inwestycyjnym. Spółka ta kupiła już ponad 100 tys. monet BTC na tym jednak nie poprzestanie. Mimo ostatnich mocnych korekt na wykresie tej kryptowaluty zarobiła ona na niej łącznie prawie miliard USD więcej, niż wydała. 

Bitcoin będzie dalej gromadzony przez MicroStrategy

Amerykańska firma dostarczająca analizy biznesowe, oprogramowanie mobilne oraz usługi w chmurze będąca znanym inwestorem instytucjonalnym najstarszej kryptowaluty zadeklarowała, że zamierza nadal kupować BTC. Choć drugi kwartał br. okazał się stratny dla MicroStrategy, ponieważ bitcoin wymazał ponad połowę ze swojej wartości, z szerszej perspektywy inwestycje w BTC wyszły tej spółce na plus. Z ogólnych szacunków wynika, iż zarobiła ona na bitcoinie o miliard USD więcej, niż na niego wydała.

[…] W przyszłości zamierzamy nadal inwestować dodatkowy kapitał w naszą strategię dotyczącą aktywów cyfrowych […] – podkreśla MicroStratego w swoim najnowszym raporcie

Od ubiegłego roku firma zarządzana przez Michaela Saylora zgromadziła w swoim portfelu łącznie 105 085 BTC. Wartość bilansowa została oszacowana na ponad 2 miliardy USD, a uśredniony koszt zakupu każdego pojedynczego bitcoina wyniósł 19 518 USD. Dane te oparte zostały na ogólnie przyjętych zasadach rachunkowości (GAAP).

Kurs BTC w pobliżu 40 tys. USD

W ciągu ostatnich dni cena bitcoina wzniosła się z okolic 30 000 USD za monetę do poziomów przewyższających 40 000 USD. Obecny kurs tej kryptowaluty to ponad 38 600 USD. Od ATH odnotowanego w kwietniu br. dzieli ją około 40%. 

Jeszcze w tym tygodniu inwestorzy BTC wykazywali niepokój. Obecnie wskaźnik lęku i chciwości na rynku pokazuje nam, że wśród nich panują neutralne emocje.

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułRegulacje uderzą w kurs Bitcoina (BTC), twierdzi Mark Mobius
Następny artykułMLP Group z wyceną przy 95 zł od BM PKO BP
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here