Naga MarketsDyrektor generalny Microstrategy, Michael Saylor, twierdzi, że jego firma planuje trzymać swoje bitcoiny przez 100 lat. Określa je „najlepszym zabezpieczeniem na świecie”.

  • Microstrategy będzie ponoć trzymało swoje BTC przez 100 lat.
  • Tak przynajmniej twierdzi dziś CEO firmy.

Microstategy stawia na bitcoina

Dyrektor generalny Microstrategy, Michael Saylor, powiedział, że firma nie planuje sprzedaży BTC.

Przypominamy, że 11 sierpnia firma ogłosiła, że ​​kupiła 21 454 BTC za 250 milionów USD. Ta inwestycja jest obecnie warta ponad 278 milionów USD, co oznacza 11-proc. wzrost w ciągu dwóch miesięcy. Od tego czasu firma kupiła więcej bitcoinów.

W nowym wywiadzie z CEO Real Vision, Raoulem Palem, Saylor powiedział, że decyzja o zainwestowaniu 250 milionów USD w BTC ostała podjęta w wyniku dyskusji pomiędzy zarządem a inwestorami, audytorem i kierownictwem firmy.

– To nie jest spekulacja ani zabezpieczenie. To przemyślana strategia korporacyjna polegająca na przyjęciu standardu BTC – powiedział.

Microstrategy postanowiła zrestrukturyzować swoje zasoby i oszczędności w odpowiedzi na politykę banków centralnych, która polega na dodruku waluty, co przełoży się zapewne na wysoką inflację.

100 lat później…

Ponoć analizując to, co w co inwestować, Microstrategy patrzyło na sprawę z perspektywy 100 lat. Wtedy sam Saylor zdecydował, że jedyną opcją jest w takim razie bitcoin. Doszedł do wniosku, że podatki i opłaty niszczą prawie wszystkie inne aktywa.

Z drugiej strony, bitcoin ewoluuje. Saylor, opisał system BTC jako „rój cybernetycznych szerszeni chronionych ścianą zaszyfrowanej energii”.

Patrząc na ether jako alternatywę dla bitcoina, powiedział, że na dzień dzisiejszy nie ma to porównania, ponieważ sieć tej platformy „wciąż goni za funkcjonalnością”.

– Są w tym wszystkim scentralizowani konkurenci i [Ethereum] nie skończyło jeszcze z funkcjonalną architekturą – dodał.

Saylor zapewnił, że bitcoin jest najlepszym zabezpieczeniem na świecie i nie można go nawet porównać ze złotem ani żadnymi innymi towarami. Powiedział Palowi, że jeśli będziesz trzymał 100 milionów USD w gotówce przez 100 lat, stracisz 99 proc., a jeśli postawisz na złoto w najlepszym przypadku nadal stracisz, ale “tylko” 85 proc..

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here