Naga MarketsNotowana na amerykańskiej Wall Street firma MicroStrategy Incorporated (Nasdaq: MSTR) ogłosiła w poniedziałek, że zamierza wyemitować Senior Secured Notes (dług uprzywilejowany) o wartości 400 milionów dolarów z terminem wykupu przypadającym na 2028 r. w ramach oferty prywatnej skierowanej do kwalifikowanych nabywców instytucjonalnych. Podobnie jak w przeszłości celem emisji nowych papierów dłużnych jest chęć zakupienia bitcoina (BTC) za pozyskane w ten sposób środki.

  • Oferta jest uzależniona od warunków rynkowych i nie ma pewności, czy, kiedy i na jakich warunkach zostanie sfinalizowana
  • Obligacje będą w pełni i bezwarunkowo gwarantowane na zasadzie zabezpieczenia nadrzędnego, przez córkę-matkę oraz spółki-córki MicrosStrategy
  • W przeszłości podmiot wyemitował akcje warte ponad miliard dolarów, aby pozyskać środki na zakup BTC
  • W reakcji na poniedziałkową informację notowania MSTR nie reagują większą zmiennością, a jedna akcja kosztuje 479 dol.

MicroStrategy chce nabyć kolejne bitcoiny (BTC)

MicroStrategy zamierza wykorzystać wpływy netto ze sprzedaży obligacji do nabycia dodatkowych bitcoinów, potwierdza spółka w poniedziałkowym oświadczeniu.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Obligacje i związane z nimi gwarancje będą zabezpieczone, na zasadzie zabezpieczenia nadrzędnego w stosunku do istniejącego i przyszłego zadłużenia nadrzędnego MicroStrategy, poprzez zabezpieczenie na zasadniczo wszystkich aktywach MicroStrategy i gwarantów, w tym na wszelkich bitcoinach i innych aktywach cyfrowych nabytych w momencie zamknięcia oferty lub po jej zamknięciu, ale z wyłączeniem istniejących bitcoinów MicroStrategy oraz bitcoinów i aktywów cyfrowych nabytych z wpływów z istniejących bitcoinów. Istniejące około 92 079 bitcoinów MicroStrategy będzie w posiadaniu nowo utworzonej spółki zależnej, MacroStrategy LLC – napisano w oświadczeniu.

Informacje na swoim Twitterze przekazał między innymi prezes spółki, Michael Saylor.

W finansach dług uprzywilejowany, często emitowany w formie obligacji uprzywilejowanych lub zwanych pożyczkami uprzywilejowanymi, jest długiem, który ma pierwszeństwo przed innymi niezabezpieczonymi lub „niższymi” w kategoryzacji cząstkami zadłużenia.

invest

MicroStrategy  jest największą niezależną, notowaną na giełdzie firmą analityczną i business intelligence. Platforma analityczna MicroStrategy jest konsekwentnie oceniana jako najlepsza w dziedzinie analityki korporacyjnej. Obecnie realizuje dwie strategie korporacyjne: „(1) rozwijanie działalności w zakresie oprogramowania analitycznego dla przedsiębiorstw w celu promowania wizji Intelligence Everywhere oraz (2) nabywanie i posiadanie bitcoina, który spółka postrzega jako niezawodny środek przechowywania wartości wspierany przez solidną, publiczną, otwartą architekturę, która nie jest związana z państwową polityką monetarną.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here