Naga MarketsLogo MicrosfotuMicrosoft po raz kolejny pokazuje, że trzyma rękę na pulsie i obserwuje rozwój rynku. Firma pochwaliła się swoimi nowymi narzędziami. Pierwsze pomoże w tokenizacji, drugie w zarządzaniu danymi na blockchainie.

Usługa Microsoft Azure działa już od dawna i pomaga klientom firmy korzystać z dobrodziejstw, jakie daje im blockchain. Teraz jednak gigant rynku softu ogłosił, że umożliwia obecnie swoim userom usługi związane z tokenizacją i zarządzaniem danymi na blockchainie. We wpisie opublikowanym na oficjalnym blogu Microsoft Azure z dn. 6 grudnia czytamy, że na na rynku pojawi się Azure Blockchain Tokens i menedżer danych blockchain.

Microsoft i nowe narzędzia

Usługa Azure Blockchain Tokens pomoże docelowo użytkownikom w tworzeniu i zarządzaniu tokenami. Firma ma zapewnić przy okazji gotowe szablony do typowych zastosowań na rynku tokenów. Na blogu czytamy:

„Dzięki tej najnowszej ofercie możemy teraz zaoferować naszym klientom kompleksowe doświadczenie w łatwym tworzeniu i zarządzaniu tokenami dla fizycznych lub cyfrowych zasobów za pośrednictwem tokenów Azure Blockchain (wersja zapoznawcza), a także zarządzanie samą siecią blockchain za pośrednictwem usługi Azure Blockchain.”

Drugie nowe narzędzie to wspomniany menedżer danych blockchain. Azure Blockchain Service – bo tak je nazwano – ma umożliwiać użytkownikom przechowywanie danych na blockchainie, ich transformację i deszyfrowanie, jeśli te są zaszyfrowane, i dostarczanie ich do wielu podmiotów. W założeniu ta nowa funkcjonalność upraszcza „uciążliwe zadanie polegające na integracji istniejących aplikacji z danymi przechowywanymi w księdze blockchain”.

Rynek tokenizacji

Tokenizować zaczynamy powoli wszystko – od nieruchomości po drużyny piłkarskie. Stąd pomysł Microsoft, by otworzyć się na ten segment rynku, jest pokazem wspaniałego wyczucia czasu przez firmę.

Co prawda przez ostatnie miesiące można było odnieść wrażenie, że rynek tokenów upadnie – głównie przez kryzys ICO – ale w miejsce pierwotnych modeli emisji tokenów pojawiły się nowe, bardziej zaawansowane i bezpieczniejsze dla inwestorów – STO i ETO. Możemy dziś założyć, że tokenizacja jako idea będzie się rozwijała i stanie się częścią nowej rewolucji finansowo-technologicznej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here