Naga MarketsMicrosoft: świetne wyniki za ostatni kwartał. Akcje jednak w dółAkcje Microsoft Corp. spadły w notowaniach posesyjnych we wtorek mimo publikacji lepszych wyników niż spodziewane przez giganta technologicznego rodem ze Stanów Zjednoczonych.

  • III kw. 2020 r. to pierwszy fiskalny kwartał nowego roku rozliczeniowego dla Microsoft
  • Microsoft w III kw. pochwalić się mógł dzienną liczbą użytkowników platformy Teams na poziomie 115 mln
  • Przychody spółki wzrosły w ujęciu rocznym w każdym z głównych segmentów biznesowych 

Microsoft opublikował świetne wyniki za III kw.

Microsoft Corp. opublikował wyniki finansowe za III kw. 2020 r. z łatwością przebijając prognozowane przez analityków rezultaty w kategorii przychodów i zysku netto.

Te artykuły również Cię zainteresują
W kwartale, który zakończył się 30 września, gigant technologiczny uzyskał przychody w wysokości 37,2 mld dol., czyli aż o 12% więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. To znacznie więcej niż kwota, której przeciętnie spodziewali się analitycy zapowiadający 35,7 mld dol.

Świetnie wygląda także kategoria zysku netto, który wyniósł aż 1,82 dol. na akcję, czyli więcej niż średnio zapowiadane przez analityków 1,54 dol. W ujęciu nominalnym zysk netto wyniósł 13,9 mld dol, więcej aż o 30% rdr.

Zysk operacyjny Microsoftu wzrósł o niebagatelne 25% do 15,9 mld dol. Natomiast marża operacyjna wyniosła 43%, o 4 pkt. proc. więcej niż przed rokiem.

Spółce udało się przebić swoje własne prognozy we wszystkich trzech spośród swoich głównych segmentów biznesowych. Dział “Productivity and Business Processes” zwiększył przychody aż o 11% do 12,3 mld dol., plasując je wyżej niż spodziewany zakres od 11,65 do 11,9 mld dol.

Zobacz również: CD Projekt i WIG20 z olbrzymią luką spadkową. Cyberpunk spycha akcje na półroczne minima!

Akcje Microsoft w dół pomimo pozytywnych informacji

Fantastyczny rezultat uzyskał dział “Intelligent Cloud”, którego przychody wzrosły o aż 20% do 13 mld dol., również pokonując przewidywania samej spółki spodziewającej się od 12,55 do 12,8 mld dol. Świetnie wypadł także dział będący oczkiem w głowie Microsoftu, czyli usługa chmury Azure, której przychody zwiększyły się aż o 48% rdr i 47% względem poprzedniego kwartału.

Segment “Personal Computing” zwiększył przychody o 6% do 11,8 mld dol. przebijając górny zakres oczekiwań Microsoftu wynoszący 11,35 mld dol. Przychody związane z usługami Xboxa wzrosły o 30%.

CFO Microsoft spodziewa się, że przychody związane z działem hardware Xboxa wzrosną o 40%. Spółka spodziewa się dwucyfrowego wzrostu przychodów we wszystkich swoich działach w całym roku fiskalnym.

Mimo tak pozytywnych informacji, akcje Microsoftu w handlu przedsesyjnym w środę tanieją o 1,97% do 209,05 dol.

Microsoft: świetne wyniki za ostatni kwartał. Akcje jednak w dół
Notowania Microsoft Corp. Źródło: tradingview.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here