Naga MarketsMicrosoft: rekordowe wyniki finansowe za II kw. 2020 r. nie powstrzymały załamania się kursu po sesjiMicrosoft Corp. po głównej środowej sesji na NASDAQ przedstawił raport finansowy wykazujący rekordowe kwartalne przychody spółki, jednak po jego publikacji kurs akcji spadł w notowaniach pozasesyjnych o ponad 2%.

  • Microsoft opublikował w środę 22 lipca raport finansowy za IV kw. fiskalny zamykając cały rok fiskalny.
  • Świetne wyniki spółki napędził przede wszystkim dział firmy związany z chmurami danych.
  • Od początku roku akcje Microsoftu podrożały o 35%.

Microsoft: rekordowe kwartalne przychody

Microsoft osiągnął w IV kw. roku fiskalnego (II kw. 2020 r.) zysk w wysokości 11,2 mld dol. co przekłada się na 1,46 dol. na akcję. Przychody ze sprzedaży wyniosły 38 mld dol., co stanowi aż 12,7% więcej niż rok temu, gdy w analogicznym okresie wyniosły one 33,71 mld dol. Przychody przebiły oczekiwania analityków, którzy przewidywali 36,54 mld dol.

Tak znakomite wyniki Microsoftu w szczególnie trudnym kwartale, w którym liczne restrykcje związane z pandemią sparaliżowały wiele branż, oznaczają rekordowy rok fiskalny dla spółki. W ujęciu rocznym, Microsoft osiągnął przychody ze sprzedaży na poziomie 143 mld dol., o 14% wyższe niż w poprzednim roku. O 13% wzrósł także zysk do 44,28 mld dol.

CMC
Ponad 9500 akcji CFD, w tym koszyki akcji. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Zobacz również: Tesla dokonuje niemożliwego i osiąga zysk w II kw. 2020 r.

Według ekspertów, Microsoft tak świetnie poradził sobie w trakcie pandemii z uwagi na swoją ofertę usług związanych z bazami danych przechowywanymi w chmurze. Dział “Intelligent Cloud” giganta z Redmond zwiększył przychody aż o 47%.

Tradycyjny segment rynku związany z personalnymi komputerami również radził sobie świetnie notując wzrost przychodów o 14% rdr.

Microsoft doskonale wygląda także na amerykańskim parkiecie. Od początku tego roku, kurs akcji Microsoft Corp. wzrósł już o ponad 35%. Natomiast o dołka z 16 marca, gdy notowania spadły do 135,42 dol., kurs wystrzelił aż o 56% do 211,75 dol. na zamknięciu w środę.

Microsoft: rekordowe wyniki finansowe za II kw. 2020 r. nie powstrzymały załamania się kursu po sesji
Notowania Microsoft Corp. na NASDAQ. Źródło: stooq.pl

Wczorajsze środowe notowania Microsoftu w głównej sesji NASDAQ zakończyły się umiarkowanym wzrostem o 1,44%. Co zaskakujące, publikacja tak solidnego raportu wywołała załamanie się kursu w notowaniach posesyjnych o ponad 2%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here